Miejskie inspiracje #54 Jaki to jest odlot!

M
Cześć Przyjaciele!

Witam was serdecznie w pięćdziesiątej czwartej odsłonie “miejskich inspiracji”. Jest to seria wpisów mająca na celu ukazanie różnorodnego, pełnego pięknych miejsc Gdańska, który pobudza do refleksji i przemyśleń na przeróżne tematy. Wybieram dla was siedem zdjęć z różnych części miasta, do których spontanicznie pisze krótkie i wartościowe teksty.

Nim przejdziemy do zdjęć – zapoznajcie się proszę ze stroną 7 zdjęć z Gdańska na FB. “Lubiąc” mnie na “fejsie”, będziecie na bieżąco z nowymi tekstami i zdjęciami. Myślę, że warto.

Nie przedłużając, zapraszam na 7 zdjęć z Gdańska!

1. Jedną z najbardziej fascynujących rzeczy, jakie możesz robić dla budowania fajnych relacji ze swoim otoczeniem, jest fotografia. Każde ze zdjęć ma pewien nośnik energii, którym dysponujesz w korelacji z danym widokiem. Doskonale pamiętam dzień, kiedy zrobiłem poniższe zdjęcie. Gdy je oglądam, ponownie czuje te wspaniałe emocje – radość, spełnienie, zadowolenie.

2. Trasy alternatywne. Od wieków poruszamy się w miastach pewnymi komunikacyjnymi korytarzami. Skupiają one komunikacje miejską, handel i usługi, potoki ludzi. Myślę o takim miejscu jak Al. Grunwaldzka we Wrzeszczu. Odbij któregoś razu w bok i przejdź na zapleczu pierzei Al. Grunwaldzkiej. Wychodząc poza schemat, więcej zobaczysz i inaczej się poczujesz będąc ponownie w “schemacie”.

3. Energia z jaką wychodzisz do otoczenia ma ogromne znaczenie. Kiedy zupełnie nie obchodzi Cię Twoje miasto, nie licz, że znajdziesz piękne miejsca i widoki. Owszem, one cały czas istnieją, ale najpierw koniecznym jest zobaczyć piękny widok w sobie, aby móc szczerze zachwycić się takim jak ten niżej.

4. Z góry widać i więcej i mniej. Dystans nie pomaga w wyszukiwaniu szczegółów, ale daje moc szerokiego patrzenia. Co rzuca się w oczy? Odbudowane po wojnie Stare Miasto jest świetnie zaakcentowane czerwonymi dachami bloków, co tym bardziej widać po tym, iż dalej mamy zieleń drzew i blokowiska w jasnej tonacji. Trzy kolory, jedno miasto.

5. Jaki to jest odlot! Móc spacerować lasem, stanąć na jednym z wielu wzgórz i oglądać rozciągające się niżej miasto z morzem w tle. Doceniać to co mamy wokół siebie, to chodzić w takie miejsca i bez słów się nimi zachwycać.

6. Mosty i kładki to świetne punkty widokowe. Jak wiele osób przy codziennym korzystaniu z np wiaduktu przy SKM Zaspa, zatrzyma się i przez kilka minut pokontempluje widok?

7. M.in. takimi widokami będą się mogli cieszyć przyszli użytkownicy Parku na zboczu, który jest budowany na skarpie między Wzgórzem Mickiewicza a Siedlcami. Uważam, że każde udogodnienie i zachęta w celu głębszej ekskursji miasta są na duży plus.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za uwagę. Wierzę, że ten wpis to nie tylko zdjęcia i ciekawe miejsca, lecz również wartościowe przemyślenia. Zależy mi, abyście wpadali na własne pomysły zwiedzania Gdańska i wciąż poznawali swoje miejsce na ziemi.

Przypominam o stronie 7 zdjęć z Gdańska i możliwości jej polubienia. Zachęcam do komentowania i dzielenia się tym wpisem z Waszymi znajomymi.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 🙂 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa