Siedem zdjęć Gdańska – przemyślenia i refleksje. Odsłona jedenasta.

S

Dobry wieczór moi mili 🙂 Grupa “miejskich świrów” na facebooku rośnie, jest już nas ponad 300 osób. Szczerze i z całego serca Wam dziękuję ponieważ to dzięki Wam mam się z kim dzielić zdjęciami i tym co napiszę. Jeśli jest ktoś kto czyta te słowa a nie był u mnie na facebooku, zapraszam do polubienia a dostaniesz codzienne dawkę pozytywnego, skłaniającego do refleksji bądź po prostu opisowego wpisu i ciekawych zdjęć 🙂 Dziele się miastem, lecz to co mi przyświeca i jest najważniejsze to uczucia, wartości i słowa, które sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze. Przed paru laty nie wiedziałem jak dawać innym radość, dopóki Gdańsk nie stał się pośrednikiem tego szczęścia. Wierze, że choć trochę mi to wychodzi 🙂 Prosto z serca przygotowałem kolejny post, zapraszam 😉

Nie wiem do końca dlaczego, ale podoba mi się ta ulica. Skarpowa ma w miarę jednolitą zabudowę, z jednej strony pnie się w górę, patrząc tak jak na zdjęciu w dół. Stojąc w tym miejscu ujmuje mnie zieleń widoczna za zabudową. A Ciebie co ujmuje ?

Woda w Gdańsku ma najróżniejsze formy. Nie brakuje również kameralnych miejsc nad wodą jak to na zdjęciu. Klimatyczna okolica Biskupiej Górki i Zaroślaka. Ujmuje mnie w tym zdjęciu poczucie obcowania z miejscem bardzo prywatnym, nie na pokaz, ale ładnym i czarującym. A Ciebie co ujmuje ?

Plaża, ach plaża… Jakże kocham spacery brzegiem morza wpatrując się w fale.. Patrząc w drugą stronę widać wydmy, w Sobieszewie szczególnie. Poczucie wolności potęguje fakt, że przed sobą mam 10 km plaży, a spacer mogę ciągnąć dalej do Przegaliny przez kolejne 5 km i nad Martwą Wisłą kolejnych 8 km. Ujmuje mnie w tej fotografii złudzenie, iż za wydmami, gdzieś daleko rysują się szczyty gór… Takie chmury plotą figle. A Ciebie co ujmuje ?

Kanał Na Stępce, Most Kamieniarski i dalej marina na Nowej Motławie. Miasto wciąż nie wykorzystuje wszystkiego co oferują rzeki i kanały, choć jest coraz lepiej. Przypominam sobie spacer, godzina 23:30, stoję na tymże moście i spod niego wypływa sporo osób w kajakach… Za to kocham Gdańsk. A Ty, za kochasz Gdańsk ? Opisz mi proszę jakąś niecodzienną sytuacje, która Cie zafascynowała w Gdańsku 🙂
Jak widać w samym Śródmieściu jest spora różnica wysokości. Czekam, aż wieża w schronisku młodzieżowym zostanie udostępniona i zrobię zdjęcie m.in. w tą stronę 🙂 
Okolica po wojnie znacząco się zmieniła, jednak bardzo lubię ten widok. Kanał Raduni i zieleń nad wodą dają na chwile zapomnienia o tym co zaraz obok. 
Mierzeja Messyńska. Patrząc na to zdjęcie już czuje wiatr, przestrzeń, głęboko oddycham i się uśmiecham… Wyspa Sobieszewska to raj w granicach Gdańska, warto z niego korzystać.
I jak ? 😉 Ciekawe zdjęcia, miejsca ? 🙂 Wielkie dzięki każdemu kto poświęcił kilka minut na wejście na bloga 😉 Kolejny post wyjątkowo nie w czwartek a za tydzień, w NIEDZIELE. Od środy do piątku będę “wyjechany” 😀 Zbieram inspiracje od mojego Gdańska, jednak nie może zabraknąć spojrzenia z zewnątrz 🙂 Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć 🙂

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa