Cztery rzadko uczęszczane, a piękne miejsca w Gdańsku :)

C

Cześć przyjaciele ! 🙂

Odkąd zacząłem odkrywać Gdańsk pragnąłem przekazywać piękno miasta dalej. Tak aby inni również mogli się nim zachwycić. 

Dzisiaj zabieram Was do czterech ciekawych, pięknych miejsc w Gdańsku, które warto zobaczyć. Mogą być celem samym w sobie lub częścią większej wyprawy. 

Sprawdźcie co dla Was przygotowałem 😉

1. Park w Osowej.

Park między ulicami Chirona a Biwakową zajmuje około 3 ha. Jest jednym z nowszych Gdańskich zieleńców, powstawał etapami wokół stawu. Poza znanymi i lubianymi parkami jak Oliwski, Oruński czy Reagana właśnie ten w Osowej uważam za najciekawszy. 

Na stosunkowo niewielkim terenie mamy sporo alejek z ławeczkami, staw a nad nim pomost, mostki, place zabaw, trawiastą polankę, siłownię, wybieg dla psów.

Usytuowanie między gęstą domkową zabudową powoduje, iż można tutaj wypocząć i się zrelaksować. 

Usytuowanie Parku na mapie.


2. Płonia.

Drugim miejscem w dzisiejszym zestawieniu jest Płonia Wielka, a dokładniej część nad kanałem naprzeciw Stoczni Wisła. 

Spacer wzdłuż niedawno wyremontowanego wybrzeża z widokiem na stocznie, obserwacja statków i samo przebywanie nad wodą jest niezwykle kojące. 

Szczególnie uwielbiam miejsce, skąd widać Górki Zachodnie, Wschodnie i dzielącą je Wisłę Śmiałą, która w 1840 roku utorowała sobie tę drogę. Miejsce spokojne, ciche. 

Można się tutaj wybrać jadąc autobusem 186, wówczas wysiadamy na przystanku “Zagroble”, można również rowerem. 

Usytuowanie miejsca na mapie. 


3. Nabrzeże przy Moście Pontonowym.

Wjeżdżając na Wyspę Sobieszewską Mostem Pontonowym zazwyczaj udajemy się dalej na plażę, w stronę Górek Wschodnich lub do Świbna. No i świetnie, lecz tym razem namawiam do odwiedzenia miejsca nad Wisłą tuż obok mostu. 

Warto usiąść na jednej z ławek, wczuć w nadwodny klimat i zauroczyć krajobrazami. Zdaje sobie sprawę, że wielu z Was zna to miejsce, lecz ilu tam spacerowało ?

Usytuowanie miejsca na mapie.  


4. Nad Wisłą w Przegalinie.

Jeśli chcecie zapomnieć o mieście i wypocząć przede wszystkim psychicznie polecam to miejsce ! Jest niesamowite… Spokój, odgłosy natury, wiejskie krajobrazy… 

Wystarczy dojechać linią 112 do pętli i zejść do wody. Spróbujcie, warto.

Usytuowanie miejsca na mapie.

No i na koniec 🙂

Dziękuję Wam za uwagę 🙂 Wierze, że choćby w jedno z tych miejsc się wybierzecie a stanie się ono zaczątkiem ciekawej miejskiej wyprawy. Ponieważ o to właśnie chodzi 🙂

Po więcej ciekawych i niekoniecznie znanych Gdańskich miejsc zapraszam na FACEBOOK’a. Klikając “lubię to” będziecie na bieżąco z nowymi wpisami, do czego serdecznie zachęcam.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć ! 🙂

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa