Masz wolną godzinkę w ciągu dnia? 7 miejsc, które zdążysz odwiedzić

M

Cześć Przyjaciele!

Zdarzyło się Wam być na mieście i mieć godzinkę wolnego w oczekiwaniu na spotkanie bądź cokolwiek innego? Zapewne nie raz.

Mnie również. Można te godzinkę wykorzystać na kawę, szwendanie się bez celu po centrum handlowym lub…

…no właśnie, można odwiedzić piękne, interesujące miejsce i choć na chwilę oderwać od obowiązków.

W niniejszym wpisie, przygotowałem dla Was siedem takich miejsc. Miejsc, które odwiedzicie, mając ledwie godzinkę czasu na mieście.

Zapraszam do lektury i listy owych miejsc!

1. Góra Gradowa

Będąc w okolicach Dworca Głównego i mając godzinkę czasu wolnego, zachęcam do wejścia na Górę Gradową. To jakieś 10-15 min drogi, a miejsce pozwoli choć na trochę oderwać się od monotonii dnia i nieco go urozmaicić.

2. Wyspa Spichrzów

Krążąc po centrum miasta, z niemal każdej strony dość blisko jest do północnego cypla Wyspy Spichrzów. Zachęcam do przejścia się bulwarem nad Motławą w celu miłego spędzenia wolnej godzinki na mieście.

3. Bastion Żubr

Bastion Żubr i położoną tuż obok Kamienną Śluzę, dzieli 20 min pieszo spod “lotu”. W dwie strony to 40 min, plus 20 min rozkoszując się widokiem z bastionu. To serio lepsze wykorzystanie wolnej godzinki, aniżeli chodzenie po pobliskim centrum handlowym.

4. Stocznia Cesarska

Załatwiając sprawy lub będąc między spotkaniami na Głównym Mieście, możecie udać się nad Motławą i Martwą Wisłą, aż na tereny Stoczni Cesarskiej. 20 min spaceru nabrzeżami wystarczy, aby tam dotrzeć i dzięki temu bardzo ciekawie wykorzystać te wolną godzinkę.

5. Dach ECS-u

Europejskie Centrum Solidarności to nie tylko wystawa, na którą potrzeba przeznaczyć kilka godzin, ale również ogólnodostępny punkt widokowy na dachu obiektu. Spod Dworca jest to jakieś 15 min spaceru, zatem ten pomysł mogą wykorzystać również podróżni.

Mając do pociągu godzinkę, nie siedź na peronie… 😉

6. Kościół Św. Trójcy

Położony zaledwie 10 min spacerkiem od “lotu”, jest świetnym miejscem odetchnięcia i odpoczynku. Niezależnie czy ktoś z Was jest wierzący czy też nie jest, kościoły generalnie są dobrymi miejscami do wyciszenia i zebrania myśli. Raczej otwarte, za darmo, spokojne. Nic tylko wykorzystać wolną chwilę na mieście.

7. Punkt widokowy na Biskupiej Górze

Położona nieco za centrum handlowym “Forum Gdańsk” Biskupia Góra, oferuje punkt widokowy. Nie jest to takie miejsce jak Góra Gradowa, ale mając godzinkę wolnego, warto ten czas wykorzystać i poznać inny, jakże ładny widok na miasto.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę wpisu. Jak widzicie, mając godzinkę czasu między różnymi sprawami na mieście, możecie odwiedzić kilka zacnych miejsc.

A to tylko centrum miasta, co powiecie na kolejną odsłonę takich miejsc, ale poza centrum? 😉

Dołącz do społeczności bloga, klikając poniżej “lubię to” i miej codzienny kontakt z Gdańskiem.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie to innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa