7 wartych poznania naturalnych punktów widokowych dzielnicy Piecki-Migowo!

7

Cześć Przyjaciele!

“Projekt dzielnicowy” – tak nazwałem cykl wpisów, w których pragnę przybliżyć 7 ciekawych miejsc i 7 punktów widokowych różnych Gdańskich dzielnic. Dodatkowo opracowałem trasy spacerowe, spajające najciekawsze miejsca, abyście mogli na własną rękę wszystko obejrzeć.

Dla porządku: w “projekcie dzielnicowym”, każdej kolejnej dzielnicy, poświęcę, jak wspomniałem wyżej, trzy wpisy. Będę je publikował przez 3 tygodnie.

(Przy mniej zasobnych w ciekawe miejsca dzielnicach, będę je łączył lub pomijał naturalne punkty widokowe, których np. w Nowym Porcie nie ma.)

Szóstą dzielnicą są Piecki-Migowo!

W niniejszym wpisie, pokażę Wam 7 wartych odwiedzenia naturalnych punktów widokowych na Morenie (Piecki-Migowo). Myślę, że wiele osób może się zaskoczyć.

Pokazałem Wam również Wrzeszcz, Brętowo, Stare Szkoty, Aniołki, Siedlce, Nowy Port, Wyspę Sobieszewską, Oliwę, Zabornię, Orunię, Brzeźno, Ujeścisko, Górki Zachodnie, Przymorze, Stogi, Św. Wojciech i Lipce, Jasień, Młyniska i Letnicę, Chełm i Wzgórze Mickiewicza, Łostowice, Osową, Kokoszki, Przeróbkę, Wisłoujście, Olszynkę, Rudniki i Matarnię, Zakoniczyn, Zaspę, Strzyżę, VII Dwór, Szadółki, Rębowo, Żabiankę, Jelitkowo, Biskupią Górę, Nowe Ogrody i Fort Góry Gradowej, Stare Przedmieście, Dolne Miasto, Długie Ogrody, Główne Miasto, Stare Miasto, Ołowiankę i Wyspę Spichrzów. Na górze witryny, znajdziecie zakładkę „PROJEKT DZIELNICOWY”, gdzie zastaniecie wszystkie wpisy tego właśnie projektu.

Dodatkowo, trzymajcie mapkę z zaznaczonymi miejscami, które wymieniłem w tym artykule.


1. Widok z ul. Poli Gojawiczyńskiej

Jeden z ładniejszych widoków na Suchanino. Krajobraz obejmuje domy stojące przy pobliskiej ulicy Nobla, bloki na Suchaninie oraz sporo zieleni. Miejsce i widok warte poznania!

2. Widok z osiedla Słoneczna Morena

Osiedle Słoneczna Morena leży w połowie na terenie dzielnicy Piecki-Migowo, zatem pozwoliłem sobie na zamieszczenie tego miejsca w zestawieniu. „Słoneczna Morena” ulokowana została na wzgórzu, tuż obok dolinki (ulice Pagórkowa i Myśliwska) i kolejnych wzgórz (np. ul. Św. Huberta, okolica ul. Królewskie Wzgórze). Takie położenie zapewnia bardzo ciekawe widoki na urozmaiconą rzeźbę terenu.

3. Widok z Al. Pawła Adamowicza

Zbudowana całkiem niedawno nowa ulica, stała się w wielu miejscach świetnym punktem widokowym. Przebiega przez Piecki-Migowo, Jasień oraz Zabornie, zatem zamieszczę ją jako przykład naturalnego punktu widokowego również w innych wpisach. Tymczasem widok z okolicy przystanku „Królewskie Wzgórze” jest jednym z tych ciekawszych jeśli chodzi o szerokość krajobrazu. Widać bowiem serio sporą połać terenu. Świetna sprawa, że nawet jadąc tramwajem możecie obejrzeć super widok.

4. Widok z górki nad ul. Wołkowyską

Jest to łagodny, miły dla oka widok. Być może nie tak ciekawy i budzący emocje, natomiast sielankowy, zielony, pełen ładu owszem. Warto podejść lub podjechać będąc w okolicy.

5. Widok z górki za ul. Czecha

Dziki teren w „widłach” linii PKM i ul. Rakoczego. Świetne miejsce obserwacji owej ulicy jak i pociągów PKM-ki. Poza tym, piękny krajobraz.

6. Widok z ul. Widok

Kolejne ciekawe miejsce z widokiem. Z ul. Widok można wypatrzeć Rafinerię, Chełm, Cmentarz Łostowicki i wiele więcej.

7. Widok przy Kościele Miłosierdzia Bożego

W miejscu, gdzie ul. Myśliwska biegnie stromo w górę, po lewej stronie stoi kościół. Skręcając do niego, a następnie ponownie w lewo, zobaczymy świetny, daleki krajobraz! Widok tak blisko nas, a rzadko odwiedzany. Szkoda.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu.

Za tydzień opiszę i pokażę trasę zwiedzania, którą opracowałem na podstawie miejsc z tego i poprzedniego wpisu o Pieckach-Migowie.

Dołącz do społeczności bloga, klikając poniżej “lubię to” i bądź na bieżąco.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa