9 fajnych scenerii na sesje zdjęciowe w Gdańsku

9

Cześć Przyjaciele!

Gdańsk jest bardzo różnorodnym miastem. Zapewnia rozmaite krajobrazy, będące tłem spacerów, spotkań bądź pracy.

Pomyślałem, że można to wykorzystać w fotografii. A dokładniej sesjach fotograficznych.

Dzięki położeniu i architekturze, Gdańsk zadowoli niemal każdego fotografa bądź osoby, które chciałyby mieć piękne zdjęcie w super miejscu.

Z tego względu, wymieniłem 9 fajnych scenerii na sesje zdjęciowe w Gdańsku.

Częstujcie się pomysłami i korzystajcie!

1. Tereny postoczniowe

Trudno o bardziej oryginalne, surowe, a jednocześnie klimatyczne i charakterystyczne tło zdjęć, jakim jest stocznia. Takimi miejscami jest cała Stocznia Cesarska, most na Wyspę Ostrów, ulica Wiślna bądź nawet Galar, płynący obok wciąż działającego wielkiego zakładu pracy.

2. Dach ECS-u

Pozostajemy w podobnym klimacie, aczkolwiek wchodzimy nieco wyżej. Na dachu Europejskiego Centrum Solidarności, znajduje się pełen roślin taras widokowy. Połączenie roślin, ścian z blachy corten, widoków na stocznie – to świetna sceneria do oryginalnej sesji zdjęciowej.

3. Ołowianka

Ołowianka pełna jest przepięknych nadrzecznych krajobrazów, które są doskonałym tłem wszelkich sesji zdjęciowych. Widok z Mostu Kamieniarskiego, spod Sołdka na Żuraw, podobnie spod Filharmonii – coś cudownego.

4. Wydmy/plaża na Wyspie Sobieszewskiej

Zmieniając klimat i korzystając z różnorakich zasobów miasta, proponuje wydmy na Wyspie Sobieszewskiej. Między lasem a plażą, ciągną się piękne wydmy, które sprawdzą się jako tło sesji zdjęciowej. Oczywiście nie chodzimy po wydmach ot tak, gdzie popadnie. Mam na myśli każde wejście na plażę oraz dojście od strony plaży.

5. Park Oliwski

Napisałem kiedyś dlaczego Park Oliwski jest jednym z ładniejszych parków w Polsce. Dokładnie z tych samych powodów jest doskonałą scenerią sesji zdjęciowych. Spacer po Parku Oliwskim daje w zasadzie na każdym kroku znaleźć odpowiednio urocze tło zdjęć. Wystarczy się rozejrzeć.

6. Falochron Zachodni

Wracając nad morze, kolejnym świetną scenerią sesji zdjęciowych jest Falochron Zachodni. Wyobraź sobie: zachodzące słońce, ostatnie jego promienie opadające na twarze, statki w oddali, połyskujące morze. W moim odczuciu w takich warunkach można zrobić świetne zdjęcia.

7. Biskupia Góra

Coraz częściej do sesji, wybieramy bardziej zaniedbane, a przez to prawdziwsze, pełne głębszego klimatu miejsca. Tak jest z Biskupią Górą. Sam mam kilka zdjęć tam zrobionych (wykonanych przez świetnego – Fotografia-Łukasz Herholz) i jestem mega zadowolony. Myślę, że jeśli ktoś szuka takiego właśnie klimatu, Biskupia Góra będzie odpowiednim miejscem.

8. Muzeum II Wojny Światowej

Oryginalna bryła gmachu MIIWŚ jest ciekawym tłem zdjęć. Patrząc z oddali, jak i stojąc przy samej ścianie, można urządzić fajną sesje zdjęciową.

9. Mariacka

W zestawieniu miejsc świetnych na sesje zdjęciową, nie mogło zabraknąć ulicy Mariackiej. Mnogość przedproży, daje mnóstwo możliwości, do wykonania ciekawych zdjęć portretowych, bądź też bardziej tajemniczych, z oddalenia.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję Wam serdecznie za wizytę na blogu i lekturę tego wpisu. Wierzę, że okaże się przydatny.

Gdańsk może być celem fotografików wraz z modelkami/modelami, prezentującymi przeróżne produkty. Miasto zapewnia różne krajobrazy, można dobrać tło i stworzyć odpowiedni dla każdego klimat.

Zapraszam do dołączenia do społeczności bloga, klikając “lubię to”. Wówczas będziecie na bieżąco z blogiem oraz tym co publikuje na facebook’u.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie to innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa