7 pomysłów na krótkie i ciekawe trasy spacerowe w Gdańsku

7

Cześć Przyjaciele!

Pięknych miejsc nam w Gdańsku nie brakuje. Są to miejsca znane i lubiane, są również takie, których nie ma w przewodnikach. Na łamach bloga dzielę się pomysłami na spacery po Gdańsku, macie więc kolejne siedem!

Niech wpis Wam służy moi Drodzy, miłej lektury 🙂

Lokalizacja poniższych tras na mapie Gdańska

1. Przekop Wisły

Przekop Wisły to obecnie główne ujście królowej Polskich rzek. Ogromna inwestycja zrealizowana została pod koniec XIX wieku tym samym sprawiając, iż Wyspa Sobieszewska stała się właśnie wyspą. To wschodni kraniec miasta, miejsce naturalne, piękne, z dala od typowego gęsto zabudowanego centrum miasta. Możecie się przejść ze Świbna nad rzeką aż do rezerwatu “Mewia Łacha”.

2. Wronia Góra

Wronia Góra to jedno z tych miejsc, które są blisko głównej ulicy, a jednak na tyle daleko, że próżno szukać tutaj turystów. Wystarczy bowiem odbić z Wielkiej Alei a ul. Orzeszkowej, a następnie w ul. Wronią. Na jej końcu zobaczycie schody. Z góry jest świetny widok na tereny stoczniowe i portowe, stadion i Zatokę Gdańską.

3. Wielka Aleja

Napisałem Wam powyżej o Wroniej Górze, do której można się dostać z Wielkiej Alei, zatem w tym punkcie pragnę pokazać właśnie tę jakże wyjątkową aleję. Długa na około 2 km Wielka Aleja została założona w drugiej połowie XVIII wieku dzięki burmistrzowi Gdańska – Danielowi Gralathowi. Przebiega głównie przez dzielnicę Aniołki, która to swą nazwę wzięła od Szpitala i Kościoła Wszystkich Bożych Aniołów, który funkcjonował do 1807 roku. Zaczynając od strony centrum miasta, możecie się przejść Parkiem Steffensa, Parkiem Zielonym, Parkiem Akademickim, a ponadto zajrzeć w okolice Politechniki.

4. Ogród Botaniczny

Gdańsk nie kojarzy się z Ogrodem Botanicznym tak jak Wrocław lub Warszawa. Jednakże takowy w Gdańsku mamy i może warto się jemu bliżej przyjrzeć? Można do niego zajrzeć przy okazji spaceru po Parku Oliwskim. Niewątpliwie w Ogrodzie Botanicznym jest mniej ludzi, zaś widoczki nie mniej urocze.

5. Park Reagana

Park Reagana jest największym parkiem w Gdańsku. To około 100 ha powierzchni! Miejsce nadaje się doskonale na spacer z dzieckiem, gdyż nie ma tutaj samochodów, są za to duże powierzchnie trawników by się wybiegać. Spacer po Parku Reagana można połączyć ze spacerem po plaży, Parku Przymorze i Parku Jelitkowskim.

6. Nabrzeże Szyprów

Spacer po Przeróbce dla wielu brzmi co najmniej dziwnie 😉 A ja właśnie taki spacerek polecam! Można zacząć od Mostu Siennickiego, następnie przejść Nabrzeżem Szyprów i skończyć bliżej Stogów. Wiele miejsc ma w Gdańsku urok, wystarczy je odkryć i pozwolić sobie pomyśleć, że tam też jest ładnie.

7. Spojrzenie na Gdańsk “Joanna”

Oficjalny punkt widokowy wytypowany przez GZDIZ pod nazwą “Joanna” i udostępniony w 2019 roku, odkryłem już cztery lata wcześniej. To była moja pierwsze “miejska podróż”! Spróbujcie trasy, którą opisałem w TYM artykule.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję Wam za lekturę wpisu oraz wizytę na blogu. Liczę, że choćby jeden z pomysłów wykorzystacie i ruszycie w miasto. Nie ma nic piękniejszego, niż słońce, dobry humor i ukochane miasto obok.

Zapraszam również na moje media społecznościowe, czyli stronę 7 zdjęć z Gdańska na FB, gdzie dzielę się zdjęciami i przemyśleniami oraz na profil 7_zdjec_z_gdanska na IG, gdzie wstawiam zdjęcia i relacje z miejsc, które aktualnie odwiedzam.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa