“Spacer po trójmieście” – książka dla miłośników Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz turystów i przyjezdnych

&

Cześć Przyjaciele!

Dzisiaj przychodzę do Was z poleceniem książki, która uczyni Wasz kontakt z Gdańskiem, Sopotem i Gdynią wspaniałym, głębszym i wyjątkowym.

Książka “Spacer po trójmieście” Ewy Kowalskiej to w moim przekonaniu jedna z ciekawszych, piękniejszych i najbardziej praktycznych książek, proponujących gotowe trasy spacerowe na terenie trójmiasta.

Od samego początku gdy zobaczyłem, iż taki spacerownik się pisze, nie mogłem się doczekać efektu finalnego. Swój egzemplarz odebrałem w Bydgoszczy. 😉

Zapraszam na stosunkowo krótką notkę i jeśli jeszcze tego nie zrobiliście do kupna książki “Spacer po trójmieście” autorstwa Ewy Kowalskiej np. TUTAJ.


“Spacerownik Pędziwiatra”

Spacerownik (nie przewodnik) jak określa książkę autorka to opis aż 16 tras spacerowych po różnych (znanych i mniej znanych) zakątkach całego trójmiasta. Dziewięć tras prowadzi przez ulice Gdańska, cztery Gdyni i trzy Sopotu. Żałuję, że propozycji nie ma więcej. Może kiedyś kolejna szesnastka? 😉

Jeszcze w trakcie pisania, Ewa (mam to szczęście znać osobiście autorkę :)) nazwała roboczo ową publikację “spacerownikiem pędziwiatra” i ta nazwa została mi w głowie.

16 wspaniale poprowadzonych i jeszcze lepiej opisanych tras <3

Każda z tras opisana jest tak rzetelnie, malowniczo i pięknie, że każdy, nawet najbardziej wzięty “miejski świr” zakochany w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni, znajdzie nowe dla siebie miejsca bądź odkryje na nowo te już dobrze znane.

Ewę Kowalską poznałem (wówczas nie osobiście) w 2011 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowała “Spacer z przewodnikiem”. W rolę cicerone wcielił się Aleksander Masłowski, który opowiadał o murach obronnych Głównego Miasta. Można śmiało powiedzieć, że dzięki Ewie, nauczyłem się Gdańska i po kilkunastu latach sam zrobiłem kurs na przewodnika po trójmieście w gdańskim oddziale PTTK.

Wracając do publikacji, zawiera ona PRZEŚWIETNE opisy trasy, jak i mijanych zabytków/atrakcji. Dodatkowo wiele wskazówek co do trasy, miejsc godnych jeśli chodzi o jedzonko, ładne zdjęcia oraz mapkę z trasą i ważnymi miejscami.

W moim przekonaniu książka jest dla każdego. Świetna dla mieszkańców trójmiasta, którzy pragną głębiej lub w ogóle poznać swoją małą ojczyznę. Doskonała dla przyjezdnych, dla których trójmiasto “już się opatrzyło”. Po choćby kilku spacerach zaproponowanych przez autorkę poznacie Gdańsk, Sopot i Gdynię na nowo.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu. Liczę, że nabędziecie książkę “Spacer po trójmieście” i upiększycie swoje życie w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Zapraszam również do odwiedzenia strony Ewy Kowalskiej – iBedeker – gdzie znajdziecie MASĘ wspaniałych opisów, opowieści i informacji o Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

By być na bieżąco z nowymi artykułami, zachęcam do śledzenia strony 7 zdjęć z Gdańska na FB oraz profilu 7 zdjęć z Gdańska na IG.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa