7 miejsc w Gdańsku, gdzie zachód słońca prezentuje się ZJAWISKOWO

7

Cześć Przyjaciele!

Zachód słońca potrafi zauroczyć. Szczególnie, jeśli wiemy skąd ów zachód najlepiej oglądać. Z tym do Was dzisiaj przychodzę. 😉

Wybrałem siedem (moim zdaniem) świetnych miejsc w Gdańsku, gdzie zachód słońca prezentuje się ZJAWISKOWO.

W większości przypadków owe miejsca pozwolą Wam odetchnąć od zgiełku miasta i zapomnieć o codzienności. Bo wiecie, wschody i zachody słońca najlepiej ładują nasze wewnętrzne baterie.

Zapraszam do lektury! 🙂


1. Jezioro Jasień

Węzeł Karczemki, al. Armii Krajowej i Obwodnica Trójmiasta – każdego dnia owymi arteriami przejeżdżają dziesiątki tysięcy aut. A tuż obok… Jezioro Jasień! Miałem to szczęście już kilka razy oglądać zachód słońca nad niniejszym jeziorem i powiem Wam, że za każdym razem czułem totalne oderwanie od hałaśliwej okolicy. Zachody słońca w tym miejscu mają swój urok, co mam nadzieję widać na poniższej fotografii.

2. Plaża

W tego typu zestawieniu nie mogło zabraknąć plaży. Wybrałem plażę na Stogach – szeroką i zakończoną terminalem kontenerowym. Przy zachodzie słońca niezwykle ciekawie prezentują się portowe “żyrafy” na tle nieba i plażą na pierwszym planie. Usiąść tak na piasku i podziwiać…

3. Kozacza Góra

Podziwianie zachodu słońca warto rozważyć z wieży widokowej na Kozaczej Górze. Niedawno miałem okazje być w okolicy, zajrzałem więc na wieżę i proszę! Co prawda było już po zachodzie, gdyż słońce dosłownie kilka minut wcześniej się schowało, ale mimo tego ten widok ROBI WRAŻENIE.

4. Zbiornik Retencyjny “Srebrzysko”

Świetnymi miejscami do obserwacji zachodu słońca są wszelkie, szczególnie te większe, zbiorniki wodne. Zbiornik retencyjny “Srebrzysko” zdecydowanie się nadaje. W sezonie, gdy na wodzie działa fontanna, przy zachodzie słońca można uchwycić miłą dla oka fotkę. W tle morenowe wzgórza i bloki osiedla Niedźwiednik.

5. Motława

Płynąca między Olszynką a Orunią Motława jest kolejnym miejscem, które idealnie nadaje się na obserwowanie zachodów słońca. Na zdjęciu mamy cudnie oświetlony zachodzącym słońcem Dwór Olszyński.

6. Stocznia

Jedne z piękniejszych zachodów słońca w Gdańsku są na stoczni! Sylwetki żurawi, odbijające się w wodzie światło, czyste niebo – po prostu bajka. Taki widok oglądałem płynąc galarem, co opisałem TUTAJ.

7. Twierdza Wisłoujście

Fosa Fortu Carré Twierdzy Wisłoujście to miejsce nieco poza turystycznym szlakiem, schowane i mało eksponowane, jeśli jednak tutaj traficie i złapiecie tak jak ja w zeszłym roku zachód słońca, wrócicie zachwyceni. <3


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję Wam moi mili za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu. To tylko propozycje, gdyż takich miejsc jest w Gdańsku wiele więcej. Macie swoje ulubione? Napiszcie mi o nich 🙂

Zapraszam niezmiennie na swoje socialmedia. Na FACEBOOK’a oraz INSTAGRAM’a.

A tutaj możecie dobrowolnie wesprzeć mą działalność, stawiając mi kawkę 🙂 Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa