Dlaczego 7 zdjęć? Miejsca dające poczucie piękna

D

Cześć Przyjaciele!

Pragnę wyjaśnić dlaczego ów blog nazywa się tak a nie inaczej. Będę bowiem co kilka dni wrzucał po 7 zdjęć z opisami. Dlaczego siedem? Ani to za mało, ani za dużo, co by nie nudzić oglądających, a do tego lubię tę cyfrę 🙂

Zdjęcia mogą dotyczyć jednej dzielnicy, konkretnego miejsca bądź różnych lokalizacji. Łączyć je będzie jedno – wszystkie pokazywać będą Gdańsk.

Zapraszam zatem do pierwszej wrzutki 😉

1. Park Reagana – jeden z najmłodszych i najładniejszych

Jeden z najmłodszych Gdańskich parków jak i drugi najładniejszy w mojej
subiektywnej ocenie to Park Reagana. Park ów jest największym Gdańskim
parkiem choć jego powierzchnia to kwestia dyskusyjna, będziemy do tego
wracali 🙂

2. Plaża na Przymorzu

Gdańsk ma ponad 20 km plaż, to zdjęcie przedstawia plaże na Przymorzu, która jak widać jest bardziej żywa i uczęszczana.

3. Widok z molo

Widok odbijającego się słonka chylącego się ku zachodowi w morzu to jedna z rzeczy, za które je kocham  – widok z Molo w Brzeźnie. No właśnie, tak jak molo jest w Brzeźnie to i na Przymorzu. Leży bowiem na granicy obu dzielnic 🙂

4. Garnizon – najlepsze nowe osiedle

W dobie grodzonych osiedli, które rzekomo poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców, nijak nie budujących miejskości miasta, gdzieś w słabo zurbanizowanych rejonach Gdańska Garnizon pozwala wierzyć, że może być inaczej – moim zdaniem – lepiej.

5. Miły wodny zakątek przy Twierdzy Wisłoujście

Woda w Gdańsku jest wszechobecna, stawy, jeziora, morze, rzeki, potoki, kanały… Miejsca nad każdą wodą są fascynujące. Tutaj koło Twierdzy Wisłoujście.

5. Placyk Malczewskiego

Nie tak dawno oddano do użytku Placyk im. Jacka Malczewskiego, który zastąpił wyjątkowo mało estetyczny parking. To mały teren, ale na tyle poprawił wygląd okolicy, że aż miło tutaj usiąść.

7. Dominanta na osi Kanału Raduni

W Gdańsku często na zakończeniu osi widokowych mamy jakąś dominantę. Tutaj w postaci wieży Kościoła Św. Katarzyny 🙂

Kilka (istotnych) słów na koniec

Zapraszam do komentowania i dajcie proszę znać, jakie inne miejsca mam pokazać.

Zachęcam do polubienia strony 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FACEBOOK’u.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa