Siedem ujęć obrazujących różnorodność Gdańska. Po raz czwarty.

S

Dobry wieczór przyjaciele 🙂 Jak co poniedziałek przegląd siedmiu zdjęć z różnych Gdańskich miejsc. Gdańsk jest różnorodny, co właśnie poniżej 😉

Nie trzeba podchodzić pod samą wieże, by ją zobaczyć 😉 Każdy Gdańszczanin zrobił to już nie jeden raz, a liczyliście z ilu miejsc tego typu widać wieże naszej największej świątyni ? 🙂

Któregoś pięknego dnia szedłem z pewną dziewczyną w tym miejscu. Stwierdziła, że tutaj “nic nie ma”  i dlaczego nie poszliśmy gdzieś “gdzie coś jest”. Uświadomiła mi jak może myśleć wiele osób. Suchanino, ale czy na pewno “nic nie ma” ? Na samym zdjęciu jest ciekawy teren zielony, miło, przyjemnie, dalej widoczek ponieważ Suchanino jest wyżej i widać Siedlce czy Chełm. Zmieniając myślenie na takie, gdzie wszędzie widzi się możliwość, po prostu w wielu miejscach będziemy ją dostrzegać.

Zapewne wspominałem, ale napisze raz jeszcze – kocham miejsca nad wodą. Może dlatego tak bardzo kocham Gdańsk ? 🙂 Bo w Gdańsku mamy najróżniejsze rodzaje wód. Cudo.

Ponownie nad wodą, tym razem Nabrzeże Ziółkowskiego. Widok, który mogą uświadczyć nieliczni. Przyzwyczailiśmy się, że obok nas przepływają takie kolosy, ale dla kogoś z głębi Polski to prawdziwa frajda. Może i dla nas nie jest za późno ?

Dlaczego tak lubię gotyckie kościoły ? Są zalane światłem. Przestrzeń wewnątrz Bazyliki Mariackiej zniewala, onieśmiela i budzi ogromny podziw… Mamy u siebie w mieście najlepszy przykład na to, że nasi poprzednicy mierzyli wysoko ! Mamy kogo naśladować.

Wspaniałe krajobrazy Wyspy Sobieszewskiej ! Wiele dzielnic mamy możliwość obserwować z naturalnych punktów widokowych. W przypadku Wyspy Sobieszewskiej, musieliśmy poczekać na punkt wybudowany przez człowieka. Ogromnie zachęcam do wejścia jeśli nie byliście, już w sezonie.

Kto z Was zwraca uwagę na małe rzeczy ? Tylko poprzez rzeczy małe możemy dojść do wielkich. Ten stawek to również GDAŃSK ; )

I jak ? Podobało się ? 😉 Więcej tego typu zdjęć i opisów na facebooku. Tymczasem już w czwartek post, który uważam za bardzo ważny 🙂 Bądźcie czujni i… Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć ! 🙂 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa