Tego widoku na Aniołkach się nie spodziewałem !

T

Cześć przyjaciele ! 

Zabieram Was dzisiaj w miejską podróż, którą odbyłem w ostatni dzień kwietnia. Tego dnia miałem w planie spacer po Dolnym Mieście i “zaliczenie” nowego punktu widokowego na Wroniej Górze.

Dwa tygodnie temu dotarliśmy nad fosę Dolnego Miasta, Tydzień temu zaszliśmy na “martwą ulicę” a dzisiaj trzecia i ostatnia część spaceru. 

Chodźcie odkryć trochę Gdańska 🙂
Na osi Wielkiej Alei.

Poszedłem ul. Lawendową, Podwalem Staromiejskim i Rajską na Błędnik. Spacerując Wielką Aleją zobaczyłem na jej osi budowany wieżowiec Olivia Star. Przechodząc w stronę ul. Chodowieckiego spojrzałem w stronę błędnika. Zaciekawiło mnie połączenie Wielkiej Alei, tramwajów, Dyrekcji Kolei oraz trzech Śródmiejskich wieżowców – Zieleniaka, Organiki Trade oraz Hotelu Heweliusz. 

Znika starsza zabudowa…

Ulicą Chodowieckiego doszedłem na Orzeszkową, przy której pod numerem drugim stoi niszczejąca willa. Szkoda tak pięknego budynku, lecz może to jeszcze nie koniec i powróci jej dawny blask. Przy ul. Orzeszkowej zauważyłem, iż powoli znika starsza, urocza zabudowa, za to powstają nowe domy. 

Ul. Orzeszkowej i nowa zabudowa.
Wronia Góra.

Kolejnym ważnym punktem tego dnia była Wronia Góra i nowe “spojrzenie na Gdańsk”. O tym miejscu napisałem osobny post, który przeczytacie klikając tutaj. Las na Wroniej Górze wygląda coraz lepiej, postawiono ławki, od strony ul. Focha mamy siłownie. 

Ciekawy widok na wieże Schroniska Młodzieżowego.

Idąc ulicą Świdnicką zatrzymałem się pod numerem pierwszym (adres Poniatowskiego 1). Rozpościera się stąd bardzo ciekawy widok. Zielone wzgórze z wieżą Schroniska Młodzieżowego na Biskupiej Górze a “obok” płaski teren Oruni i Olszynki. Widać również wieże Bazyliki Mariackiej oraz Ratusza Głównego Miasta. 

Zszedłem niżej do ul. Dziekuć-Maleja skąd nieoznakowanym na mapie przejściem dostałem się do ul. Płowce. Właśnie z tego przejścia zobaczyłem ponownie wieże Schroniska Młodzieżowego na Biskupiej Górze, świetna sprawa. 

Tego widoku się nie spodziewałem 🙂

Na dzień przed “dniem flagi” zwróciłem uwagę na białe kwiaty na drzewie i czerwoną cegłę, z której zbudowane są okoliczne domy. Barwy się zgadzają 😉 W ten sposób doszedłem do ul. Powstańców Warszawskich i dalej przez park przy ul. Bema do Kartuskiej i dalej do domu.

Barwy się zgadzają 😉

Kilka słów na koniec 🙂

Cały spacer miał około 11 km, zrobiłem ponad 130 zdjęć. Kilka a nawet kilkanaście ciekawych kadrów, piękne i zaskakujące miejsca. Sielsko i rekreacyjnie na Dolnym Mieście, tłoczno na Głównym Mieście oraz widokowo na Aniołkach. 

Dziękuję za wspólną wyprawę, w niedalekiej przyszłości liczcie na więcej, bowiem mam ambitne plany 😉 

Aby nie przegapić kolejnych wpisów warto polubić moją stronę na FACEBOOK’u. Zapraszam również do komentowania i dzielenia się tym wpisem ze swoimi znajomymi 🙂

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć ! 😉


O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa