7 bezpiecznych miejsc na spacer w Gdańsku w okresie #zostańwdomu

7

Cześć Przyjaciele!

Nadszedł dość trudny, wyprowadzający z równowagi i pewnego życiowego rytmu czas. Mam na myśli rozprzestrzeniającego się w wielu krajach świata koronawirusa (Covid-19). Sytuacja robi się coraz poważniejsza, czego wynikiem jest akcja #zostańwdomu, zachęcająca aby jak najmniej wychodzić na zewnątrz i tym samym sprawić, aby wirus przestał się rozprzestrzeniać.

Sam staram się tak działać, aby kiedy serio nie muszę, nie przebywać między ludźmi, unikać komunikacji miejskiej, dużych sklepów, zatłoczonych miejsc w mieście.

Jednak uważam, że wyjście na spacer lub rower w pojedynkę bądź z osobą, która z nami mieszka w miejsce raczej bez ludzi, nie jest złym pomysłem.

W Gdańsku takich miejsc nie brakuje. Możecie dojechać tam autem, rowerem, dojść pieszo i, mimo tego co się dzieje, zaznać choć trochę wolności, pooddychać i przy tym nie zrobić sobie ani nikomu krzywdy.

Poniżej wypisałem 7 miejsc w Gdańsku, które mogą się sprawdzić na spacer w okresie koronawirusa.

Zapraszam do lektury!

1. Wyspa Sobieszewska

Na Wyspie Sobieszewskiej wiele jest miejsc, które pozwolą oderwać się od innych ludzi i zanurzyć w naturze. Może to być spacer ulicą Przegalińską, plażą, lasem, nad Przekopem Wisły.

2. Wzgórza Św. Wojciecha

Totalnie oderwane od ludzi miejsce, pełne zieleni i widoków.

3. Olszynka

Tutaj zachęcam do przyjechania rowerem. Długie, proste ulice, pola, z dala od skupisk ludzi. Coś pięknego.

4. Trójmiejski Park Krajobrazowy

Piesze wędrówki po TPK dają wytchnienie. Na szlakach mało jest ludzi, za to mnóstwo spokoju. Możecie zajrzeć na trasę ze Złotej Karczmy do Oliwy, z Matemblewa na Kiełpinek bądź z Oliwy do Osowej.

5. Stogi i Górki Zachodnie

Wiele razy pisałem (na TUTAJ) o pętli spacerowej, zaczynającej się na Stogach, wiodącej przez las i plażą, aż z powrotem na Stogi. Świetne miejsce na ten trudny czas.

6. Zbiorniki retencyjne i jezioro

Propozycja spaceru od zbiorników retencyjnych “Świętokrzyska II i I”, poprzez ul. Jabłoniową i Stężycką, do Jeziora Jasień.

7. Dawna fosa i Nabrzeże Retmanów

Ostatnia propozycja to spacer przy dawnej fosie od strony Olszynki, aż do ul. Głębokiej, skąd przez Litewską, docieramy na Nabrzeże Retmanów. Kapitalne miejsca z małą ilością ludzi.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Pragnę zaznaczyć, że nie namawiam generalnie do wychodzenia z domu gdzie tylko dusza zapragnie. Podałem miejsca rzadko uczęszczane, do których jeśli udacie się rowerem bądź samochodem, sprawicie sobie przyjemność, przy czym nie będzie to dla Was ani innych zagrożenie. Co ważne, warto cały czas myć dłonie i dezynfekować telefon, klucze, portfel itp.

Dołącz do społeczności bloga, klikając “lubię to” poniżej. Niewątpliwie każdy z nas będzie teraz częściej w domu, zatem będę podrzucał różne swoje wpisy i zdjęcia 🙂

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa