Miejskie inspiracje #82 – miejsce, którego jeszcze niedawno nie było

M

Cześć Przyjaciele!

Witam Was w osiemdziesiątej drugiej odsłonie „miejskich inspiracji”, czyli siedmiu zdjęć prezentujących Gdańsk oraz moich przemyśleń z nimi powiązanych.

W niniejszym zestawieniu, zobaczycie zdjęcia miejsc w Gdańsku, które odwiedziłem w ostatnim czasie. Pragnę podzielić się w moim odczuciu najciekawszymi kadrami, być może zainspirować i sprawić, aby na Waszych twarzach zagościł uśmiech, a w głowach zaciekawienie 

Bez przedłużania, zapraszam na 7 zdjęć z Gdańska!

1. Dawno go nie widziałem

Całkiem niedawno wróciłem do miejsca, w którym nie było mnie kilka lat. Jakieś kilkanaście lat temu, oglądałem ten widok co kilka dni, łowiąc tam ryby.

Dawno go nie widziałem, dawno mnie tutaj nie było. Za każdym razem, kiedy mimo intensywnego eksplorowania Gdańska, gdzieś mnie dłużej nie ma, wiem, że miasto ma mnóstwo ciekawych miejsc i ciężko nadążyć.

2. “Mój” widok

O “moim” widoku pisałem już TUTAJ, ale zawsze robi on na mnie spore wrażenie. Potrafię docenić, że mieszkam w dzielnicy z takim widokiem.

Jestem pewien, że i Wy macie swoje. Doceńcie je.

3. Stare i nowe obok siebie

Morena nigdy nie kojarzyła mi się z kontrastowym zestawieniem budynków, biorąc pod uwagę ich wiek. Ostatni bardzo krótka wizyta, zmieniła moje podejście. Poniżej mamy Dwór Uphagenów z II połowy XVII wieku, za nim osiedle “Central Park” – jeden z bloków już gotowy, drugi w budowie.

4. Między Chełmem a Orunią

Ostatnio postanowiłem przejść się po swojej dzielnicy. Wszedłem na górkę na północ od ul. Ptasiej. Rozejrzałem i najbardziej spodobał mi się widok, który możecie zobaczyć niżej. Z jednej strony domki szeregowe przy Jabłońskiego, z drugiej bloki na Oruni, a między nimi jakże ciekawe ukształtowanie terenu.

5. Park Ferberów

Miejsce skryte, tuż obok mocno uczęszczanej drogi. Spójrzcie ile piękne skrywa Gdańsk.

6. Miejsce, którego jeszcze niedawno nie było

Poniższy widok, jeszcze 2 lata temu, nie był możliwy do zobaczenia. To miejsce w takiej formie po prostu nie istniało. Pamiętam jak szedłem tutaj w krzakach, tak dzisiaj nowym chodnikiem. Niesamowite.

7. Pewnie jej nie widziałeś…

Na koniec kamienica, której zapewne nigdy się nie przyjrzeliście. Zatem możecie to zrobić teraz 😉 A jeśli jesteście ciekawi gdzie stoi – Kartuska 222.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję serdecznie za lekturę tego wpisu! Liczę, że zostaniesz dłużej i zapoznasz się z innymi wpisami 🙂

Jeśli chcesz tworzyć społeczność bloga, zapraszam do polubienia strony 7 zdjęć z Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie to innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa