Oto siedem miejsc, dzięki którym poznasz mniej turystyczny, a piękny Gdańsk #2

O

Cześć Przyjaciele!

Dzisiejszy wpis kieruje głównie do przyjezdnych, więc jeśli jesteś z Gdańska i masz kogoś, kto przyjedzie do Ciebie np w wakacje, możesz podać mu ten post. Oczywiście również miejscowi mogą skorzystać z miejsc, które wymieniam niżej.

Pragnę, abyście przyjeżdżając do Gdańska (lub mieszkając tutaj), weszli nieco głębiej w to miasto. Nierzadko całkiem blisko znanych, turystycznych miejsc, kryją się wciąż nieodkryte zakątki, które warto zobaczyć.

Pamiętajcie, że postrzeganie danego miasta jest wprost wynikające z tego, jakie miejsca w nim odwiedzacie.

Co ważne! Znajdziecie na blogu pierwszą odsłonę siedmiu takich miejsc. Znajdziecie ją, klikając TUTAJ.

A więc, chcecie lepiej poznać Gdańsk? Zapraszam do lektury!

1. Dolny Wrzeszcz

Wchodząc po raz pierwszy na ulicę Wajdeloty, można poczuć się jak w centrum niewielkiego miasta. To charakterystyczne dla Gdańska, że mamy w mieście wiele ciekawych, historycznych dzielnic. To zaledwie 15 min jazdy tramwajem od Dworca Głównego, a można odkryć inny, równie piękny Gdański świat.

2. Aniołki

Dzielnica Gdańska położona po sąsiedzku ze Śródmieściem. Kryjące mnóstwo pięknej zabudowy, punktów widokowych i zieleni. Chcąc odkryć mniej turystyczny, a piękny Gdańsk, musicie się udać na Aniołki.

3. Letnica

Trochę w cieniu jednej nowych architektonicznych ikon Gdańska – Stadionu Energa – żyje klimatyczna, niewielka dzielnica – Letnica. Oczywiście trwa ona wiele dłużej niż stadion, ale obecnie, przy okazji zwiedzania jednej z aren Euro 2012, można zwiedzić uroczą ul. Starowiejską i okolice.

4. Świbno

Być może niektórym przyjezdnym znane, pojawiło się nawet w jednym z telewizyjnych programów podróżniczych, jednak to wciąż miejsce mniej turystyczne, a BARDZO piękne. Tym razem nie ze względu na zabudowę, a na naturę. Bowiem jakieś 3 km na północ od przystanku autobusowego, ma miejsce rezerwat “Mewia Łacha”. Cudowne, pełne spokoju i uroku miejsce.

5. Oliwskie uliczki

Oliwa jest turystyczną częścią miasta. Ze względu na Park Oliwski, Katedrę Oliwską czy ZOO, dzielnica odwiedzana jest przez wielu przyjezdnych. Jednakże tuż obok są uliczki, niezadeptane przez turystów, a jakże piękne. Połączenie pięknej willowej zabudowy i równo strzyżonych drzew, robi wrażenie!

6. Biskupia Góra

Przysłowiowy “rzut beretem” od Głównego Miasta, znajduje się jakże ciekawa dzielnica – Biskupia Góra. Póki co wciąż zaniedbana, choć miejscami piękna. Znajdziecie tam zabytkową, kamieniczną zabudowę oraz miejsce z widokiem na Gdańsk.

7. Kajakiem między Olszynką a Orunią

Ostatnia propozycja to miejsca na granicy dwóch dzielnic. A że granicą jest rzeka, trzeba wypożyczyć kajak. Niedaleko od centrum miasta, płynie rzeka Motława, będąc naturalną granicą między Olszynką a Orunią. Poznacie w ten sposób mało turystyczny, sielankowy, zupełnie inny Gdańsk.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję Wam za obecność! Korzystajcie z możliwości, jakie daje Wam Gdańsk bądź różne inne miasta. ZAWSZE można pójść/pojechać dalej i lepiej poznać miasto.

Więcej mniej standardowego Gdańska również na stronie 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, którą serdecznie polecam Waszej uwadze.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa