7 łatwych i dostępnych dla każdego tras rowerowych w Gdańsku

7

Cześć Przyjaciele!

Gdańsk od dawna kojarzony jest z dobrą infrastrukturą rowerową. Ścieżki rowerowe doprowadzone są do wielu ciekawych, pięknych i jakże ważnych miejsc.

W tym wpisie skupiam się na trasach rowerowych, które są do przejechania przez każdego. To znaczy raczej po płaskim terenie, w większości wyasfaltowane, łatwo dostępne.

Zapraszam do zestawienia siedmiu łatwych i dostępnych dla każdego tras rowerowych w Gdańsku!

1. Trasa rowerowa między Brzeźnem a Jelitkowem

Nadmorska droga rowerowa, poprowadzona jest równolegle do plaży. Możecie jechać z Jelitkowa aż do Brzeźna, a nawet na Falochron Zachodni, znajdujący się już na terenie Nowego Portu.

Po drodze jest MASA pięknych miejsc, wspomnę tylko o plażach, parkach: Jelitkowskim, Reagana i Brzeźnieńskim, promenadzie, Molo.

Minusem jest fakt, iż w sezonie droga jest mocno uczęszczana.

2. Trasa rowerowa na Westerplatte

Westerplatte to niezwykle ważny i symboliczny fragment Gdańska, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa. To również piękna plaża, tereny spacerowe, przystań promowa.

Wzdłuż ulicy Sucharskiego biegnie gładziutka i prosta droga rowerowa. Widoki zupełnie inne, niż w przypadku pierwszej trasy. Ludzi po drodze znacznie mniej.

3. Trasa rowerowa na Stogi

Z samego centrum Gdańska, dojedziecie na Stogi (nawet na plażę) piękną drogą dla rowerów. Na początku ulica Siennicka, potem Przeróbka, następnie już Stogi, gdzie niedawno remontowano ulicę i tym samym droga rowerowa jest równiutka. Ścieżka kończy się koło najszerszej plaży w Polsce.

Droga rowerem na Stogi obfituje w cudne pejzaże. Widok z Mostu Siennickiego, piękne lasy na Stogach czy plaża na końcu trasy, dają dużo wytchnienia i radości z jazdy.

Tutaj również jest mniejsza ilość rowerzystów, aniżeli między Brzeźnem i Jelitkowem. A sama nawierzchnia równa. Nic tylko śmigać.

4. Trasa rowerowa na Wyspie Sobieszewskiej

Począwszy od Mostu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, przez ulicę Turystyczną, Boguckiego i Świbnieńską do Przegaliny, wiedzie szeroka i wygodna droga dla rowerzystów. Dookoła lasy, dalej Przekop Wisły, dużo spokoju i spokojna droga. Coś wspaniałego!

5. Trasa rowerowa wzdłuż Kanału Raduni

Droga serwisowa wzdłuż Kanału Raduni przeznaczona jest dla pieszych i rowerzystów. Nawierzchnia jest z drobnej, ale równej kostki. Jako, że spacerują tutaj również piesi, trzeba zachować szczególną ostrożność.

Trasa pieszo-rowerowa biegnie od Śródmieścia aż do Świętego Wojciecha (Gdańsk) a nawet dalej do Pruszcza Gdańskiego. Widoczki powalają! Dużo zieleni, woda kanału, wzgórza. Warto się przejechać.

6. Droga rowerowa do Oliwy

Droga rowerowa poprowadzona wzdłuż Alei Zwycięstwa i Alei Grunwaldzkiej jest jedną popularniejszych w Gdańsku. Na całej długości macie wydzieloną asfaltową drogę dla rowerzystów. Po drodze typowo miejski krajobraz, a ten potrafi zaciekawić. Finałem może być śliczny Park Oliwski.

7. Trasa wzdłuż dawnej fosy Dolnego Miasta

Ostatnia propozycja to trasa wzdłuż dawnej fosy Dolnego Miasta. Począwszy od Bastionu Żubr, możecie jechać aż do ulicy Elbląskiej. Nie ma tutaj oddzielonej drogi dla rowerów, zatem warto zachować ostrożność. Krajobraz wypełniony zielenią i wodą.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę wpisu. Myślę, że pokazałem łatwe i dobrze dostępne trasy rowerowe. Jeśli interesują Was inne, zapraszam TUTAJ.

Zapraszam również do artykułów, które opublikowałem ostatnio na blogu:

Zachęcam do zaglądania na 7 zdjęć z Gdańska na FACEBOOK’u oraz INSTAGRAMIE

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa