20 km kajakiem po Gdańsku. Część pierwsza.

2

Cześć przyjaciele 🙂 

Dzisiaj miejska podróż, lecz nie pieszo, nie na rowerze a w kajaku. Odbyłem ją z kolegą we wrześniu 2016 roku, w tym samym czasie napisałem ów tekst. 

Po spędzeniu ponad 6 godzin na kajaku, przepłynięciu około 20 km, po tym jak zajrzeliśmy w różne wodne zakątki miasta z tej nietuzinkowej perspektywy, pragnę podzielić się tym, co zobaczyłem oraz oczywiście przemyśleniami 🙂 

Zapraszam ze mną na pierwszą część kajakowej wyprawy 🙂

Pierwsze zaskoczenie.

Pierwsze mocne wrażenie dopadło mnie z zaskoczenia, gdy przepłynęliśmy przez Kamienną Śluzę. Sunęliśmy między zbudowanymi w połowie XVII wieku grodziami, patrząc na prawo imponująco prezentuje się Bastion Żubr wraz z kamienicami przy ul. Dolna Brama i górującą nad wszystkim wieżą Schroniska im. Pawła Beneke. 

To samo miejsce widziałem wiele razy, zmiana perspektywy pozwoliła spojrzeć na nie na nowo.

Bastion Żubr widziany od strony wody robi jeszcze większe wrażenie.

Szybka reakcja.

Przy bastionie, w stronę Bramy Nizinnej płynęliśmy blisko murów, za kolejnymi zakrętami otwierały się nowe miejskie perspektywy. Nauczyliśmy się szybko reagować. Tak jak idąc pieszo zobaczy się ciekawy kadr, od razu można się zatrzymać, tak w kajaku jest trochę trudniej. Obrazy przesuwają się raz po raz co daje efekt zaskoczeń, nie można się nudzić 😉 

W oddali widoczne bloki na Zaroślaku.
Takie spojrzenie 😉

Niepokojące dźwięki.

Płynąc przy Dolnym Mieście słyszeliśmy mocny i donośny dźwięk rozbieranych oficyn. Oficyny jak oficyny, choć też mi tego wszystkiego szkoda, jednak zabite okna całkiem przyzwoitej kamienicy przy ul. Kurzej zwiastują coś czego będzie mi ogromnie żal. 

Zabudowa Dolnego Miasta.

Miejsce idealne na relaks !

Okolice Bastionów Wyskok, Miś i Królik to przepiękne naturalne obrazy. Woda, dużo zieleni zza której przebija się zabudowa. Jeśli ktoś potrzebuje się zrelaksować, polecam tutaj przypłynąć i rozpłynąć w otoczeniu… Efekt murowany. 

Tutaj odpoczniecie.

No i na koniec 🙂

I jak ? Podobało się ? Gdańsk od strony wody to zupełnie inne miasto. Widoki są niesamowite, co mam nadzieje udowodniłem 😉 

Za tydzień druga część kajakowej podróży po Gdańsku. Jeśli nie chcecie jej przegapić, zapraszam do polubienia strony na facebook’u ->

7 zdjęć z Gdańska

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć ! 🙂

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa