Siedem miejsc w Gdańsku, które warto odwiedzić jesienią

S

Cześć Przyjaciele!

Październik to jeden z piękniejszych miesięcy w całym roku. Liście na drzewach mienią się kolorami, tworząc wspaniały klimat na ulicach bądź w parkach.

Dzisiaj pragnę pokazać Wam siedem miejsc w Gdańsku, które warto odwiedzić jesienią. Niektóre znane miejsca, jesienią nabierają zupełnie innego wyrazu. Warto to sprawdzić.

W zeszły czwartek, pokazałem siedem jesiennych ujęć z Parku Oliwskiego, które możecie zobaczyć klikając TUTAJ.

Bez przeciągania, zapraszam dalej 🙂

1. Park w Królewskiej Dolinie – to jeden z ciekawszych Gdańskich parków. Mimo niewielkiej powierzchni, mieści aż trzy stawy i urocze alejki. Jego usytuowanie nieco na boku, dodaje mu nutki tajemnicy. Jesienią, jest po prostu magiczny.

2. Kładka w Parku Reagana – generalnie cały park warto przemierzyć, lecz na mnie szczególnie działają widoki z drewnianej kładki. Urocze miejsce.

3. Plaża na Przymorzu – rzecz jasna może być również inna, jednakże warto zajrzeć właśnie tutaj z jednego względu. Latem pełna plażowiczów, obecnie można złapać więcej oddechu. Poza tym, w październiku mamy zupełnie inne powietrze, lepiej się oddycha i chłonie widoki.

4. Pachołek – nie mogło zabraknąć wieży widokowej na wzgórzu Pachołek, które podobnie jak inne okoliczne wzniesienia oraz doliny, jesienią nabierają wspaniałych barw.

5. Dolina Radości – piękne krajobrazy blisko miasta? Tylko w Oliwie, w Dolinie Radości. W październiku prezentują się jeszcze lepiej. Warto sprawdzić.

6. Ulica Tuwima – ulica Tuwima na Aniołkach jest jedną z ładniej zadrzewionych ulic w Gdańsku. Wraz z okoliczną, piękną zabudową i jesiennymi liśćmi, prezentuje się wspaniale.

7. Ulica Narutowicza – w moim odczuciu najpiękniejszy szpaler drzew. Spacer w stronę Politechniki w jesiennej szacie, musi działać na studentów i pracowników kojąco. Na mnie działa 😉

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję Wam za obecność. Co myślicie o tych miejscach, w jesiennej odsłonie? Macie swoje, inne propozycje? Śmiało, wpisujcie w komentarzach.

Więcej Gdańska na fanpage -> 7 zdjęć z Gdańska. Jeśli polubicie stronę, nie przegapicie kolejnych postów na blogu.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 🙂

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa