“Spojrzenie na Gdańsk” – Wzgórze Luizy

&

Cześć Przyjaciele!


Dwa tygodnie temu, w sobotę 4 listopada, odsłonięto dziewiąte “spojrzenie na Gdańsk”. Pomysłodawcą wyszukiwania i odkrywania osi widokowych jest Witold Paweł Burkiewicz.

Ponieważ sam od kilku lat odkrywam przeróżne naturalne punkty widokowe, cieszę się tym mocniej, że mamy kolejne ciekawe osie widokowe.

Jeśli nie widzieliście poprzednich ośmiu miejsc, skąd można oglądać Gdańsk, poniżej zamieściłem linki do kolejnych wpisów. Warto poświęcić kilka minut i obejrzeć jakie mamy w Gdańsku widoki.To jak? Zrobione? 🙂 Zapraszam do dzisiejszego wpisu.

Widok ze Wzgórza Luizy

Najciekawszy i najbardziej transparentny widok mamy na stronę zachodnią, na zabudowę w okolicy Zbiornika Retencyjnego przy ul. Wielkopolskiej, kierując wzrok w prawo, zza drzew pokazują się osiedla na Zakoniczynie skupione wokół Zbiornika Retencyjnego “Świętokrzyska II”. Generalnie to miejsce w takiej jesiennej aurze, prezentuje się magicznie.

Jesień potrafi zachwycić.
Spojrzenie w stronę osiedli położonych w okół zbiornika retencyjnego “Świętokrzyska II”.
Spojrzenie na zachód, w okolice stawu przy ul. Wielkopolskiej.

Trochę się zawiodłem, ale…

Musze przyznać, że zawiodłem się jeśli idzie o spojrzenie na stronę północną i północno-wschodnią, gdzie nie przerzedzono drzew, nie tworząc choćby wąskich osi widokowych. A jest co oglądać, mamy bowiem Kozacze Wzgórze z widoczną w oddali zabudową Osiedla Pogodnego.

Mimo tego cieszę się z nowego “spojrzenia na Gdańsk”, które jest pierwszym bez widoku morza, co nie znaczy, że nie warto tego miejsca odwiedzić.

Szczególnie teraz, jesienią jest tam pięknie 🙂

Usytuowanie miejsca na mapie.

Spojrzenie na północ nie zostało przerzedzone.
Podobnie jak widok na Kozacze Wzgórze.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Jeśli interesuje Was Gdańsk, jego znane i mniej znane miejsca, niestandardowe spojrzenie na miasto, przemyślenia nt kontaktu mieszkańcy -> miasto i co z tego wynika – zapraszam do polubienia mojej strony na facebook’u -> 7 zdjęć z Gdańska (klik) Dzięki temu nie przegapicie kolejnych wpisów.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa