Odkrywanie Gdańska – sierpień 2018

O

Cześć Przyjaciele!

Trzymajcie małe podsumowanie tego jak wyglądał sierpień w kontekście mojego kontaktu z Gdańskiem. W sierpniu najwięcej poruszałem się rowerem. Przejechałem ok. 520 km, z czego zdecydowaną większość w Gdańsku. Pieszo (mam na myśli spacery nakierowane na obcowanie z miastem) zrobiłem jedynie około 20 km. Ostatni miesiąc był dla mnie bardzo intensywny, dlatego też cieszę się, że mimo tego dałem radę odkrywać miasto na własną rękę oraz z kompanami “po fachu”.

“Miejskie podróże” Sierpnia

Odbyłem kilka “miejskich podróży”. Sam, rowerkiem, przemierzałem tereny z Kokoszek do Oliwy, po drodze przejeżdżając przez Matemblewo i Niedźwiednik. Dwa razy spotkaliśmy się z Martą ze strony Palcem po mapie, stopą po ziemi, pokazując sobie nawzajem nasze ulubione dzielnice – Jasień, Siedlce, Nowy Port i Przymorze. Wiele za nami, ale wciąż czeka nas calutki dzień na odkrywaniu kolejnych trzech dzielnic. Efekty pojawią się u Marty i oczywiście tutaj na blogu. Spotkałem się również na rower z Łukaszem ze strony Fotografia – Łukasz Herholz, wybraliśmy na wyprawę Żuławską część Gdańska. Każda z tych wypraw przyniosła ciekawe widoki, znane jak i zupełnie dla mnie nowe. Z czasem szczegółowe relacje będą się ukazywać na blogu.

Co jeszcze przeżyłem w Gdańsku?

Poza tym byłem na zwiedzaniu Kościoła Św. Mikołaja, o czym przeczytacie TUTAJ (swoją drogą dziękuję, ten wpis jest drugim najchętniej wyświetlanym na blogu), odwiedziłem Szubieniczną Górę przy zachodzie słońca, wygospodarowałem czas na standardowy spacer po turystycznej części miasta, przejechałem rowerkiem do Brzeźna, wszedłem do kolejnego bloku, oglądając okolicę z 10 piętra (zachęcam do polubienia strony 7 zdjęć z Gdańska na facebook’u, ponieważ tam w piątki dodaje zdjęcia “Gdańska z wysokości”, m.in. z klatek schodowych), byłem na meczach Lechii.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Bardzo się cieszę z drogi jaką przemierzam wspólnie z Gdańskiem. Sierpień okazał się być wymagający na innych polach, ale co ważne, nie zaniedbałem kontaktu z miastem. Wy również miejcie to na uwadze. Zachęcam do śledzenia strony 7 zdjęć z Gdańska na facebook’u, gdyż tam więcej zdjęć, filmiki, opisy ciekawych miejsc, linki do świeżych wpisów z bloga. Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa