7 NAJLEPSZYCH zdjęć, jakie zrobiłem w Gdańsku

7
CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Dzisiaj wybrałem dla Was siedem moim zdaniem najładniejszych zdjęć, jakie zrobiłem w Gdańsku w przeciągu ostatnich 2-3 lat. Do tego opiszę pokrótce kiedy robiłem te zdjęcia, w jakich miejscach i z czym mi się kojarzą.

NIE PRZEDŁUŻAJĄC, zapraszam do oglądania 🙂
1. Wschód słońca na Wyspie Sobieszewskiej

Dwa lata temu wybrałem się na kwietniowy wschód słońca na Wyspie Sobieszewskiej. Tamtego dnia zrobiłem wiele ładnych zdjęć, o co nie było trudno w takiej scenerii, jednak to poniżej lubię najbardziej. I pomyśleć, że mamy w Gdańsku tak piękne miejsce. Nic, tylko korzystać.

2. Zachód słońca w Brzeźnie

Mówi się, że świat najpiękniejszy jest przy wschodzie i zachodzie słońca. To prawda. Miejsca nabierają nowych kolorów, są piękniejsze niż kiedykolwiek. Tegoroczny przejazd rowerem do Brzeźna zaowocował takim oto zdjęciem.

3. Wschód słońca na Przymorzu

Kolejny wschód słońca, który doskonale pamiętam i w czasie którego zrobiłem maaaaase zdjęć. Wybrałem poniższe, ze względu na to, że możecie wyobrazić sobie ten moment, który zatrzymałem na fotografii, zamknąć oczy i puścić te falę dalej, poczuć ten zapach, wiatr, szum fal i ciepło bijące od słońca, które wzeszło przed kilkoma chwilami.

4. Zachód słońca na Stoczni Cesarskiej

Myślę sobie, że można chodzić tymi wszystkimi miejscami, które trzeba w Gdańsku odwiedzić, można, ale wystarczy taki widok jak ten niżej, i zwiedzający na długo zapamięta Gdańsk.

5. Al. Armii Krajowej w pięknym świetle

Tego dnia było pochmurno, nie sądziłem, że zobaczę taki widok po wyjściu z tramwaju. Musiałem go uwiecznić. No i chyba było warto, co?

6. Widok z Niedźwiednika

Z tego zdjęcia cieszę się dlatego, że uchwyciłem niesamowite ukształtowanie terenu tej części Gdańska. Morenowe wzgórza, Zbiornik Retencyjny i Zatoka Gdańska, linia PKM-ki plus zabudowa. No podoba mi się nasze miasto na tym zdjęciu 🙂

7. Widok z Falowca w Nowym Porcie

Widok, który mnie jakoś ujmuje. Połączenie kamienicznej zabudowy z przejeżdżającym obok tramwajem z terenami portowymi, statkiem pasażerskim i morzem. Jestem szczęśliwy, że zrobiłem takie zdjęcie 🙂

Kilka (ważnych) słów na koniec

Takich zdjęć jest wiele więcej, jednakowoż wybrałem te, które najbardziej mnie poruszają. Uchwycenie chwili, pięknego miejsca, zdarzenia, zestawienia budynków czy ukazanie ukształtowania terenu to coś, co lubię robić w fotografii.

Jeśli podobają się Wam moje zdjęcia, zaglądajcie również na FANPAGE, na którym każdego dnia takowe publikuje, do tego filmiki, miejskie przemyślenia.

 


 
Tymczasem trzymajcie się i do czwartku!

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa