7 ulic w Gdańsku, które warto przejść

7

Cześć Przyjaciele!

Jak Gdańsk jest ciekawy i różnorodny jeśli chodzi o jego ulice, przekonaliście się z TEJ (klik) serii wpisów, którą zamierzam kontynuować.

Chciałbym jednak, aby zrobić coś konkretnego. Wypisałem 7 przeróżnych ulic w Gdańsku, chcąc zachęcić Was do przejścia się nimi od początku do końca.

Możecie na każdej z nich robić zdjęcia, by później przekonać się jak ciekawy jest Gdańsk.

Nie przedłużając, zapraszam do zestawienia siedmiu ulic!

1. Ulica Przegalińska

8 km przy szerokich krajobrazach Wisły, polach, drewnianych zabudowań. Spacer ulicą Przegalińską kosztuje nieco sił, ale odwdzięcza się niesamowitymi widokami jakich próżno szukać w wielu miastach,

2. Ulica Jaśkowa Dolina

Niemal 3 km ulica szczególnie na odcinku leśno-willowym robi wrażenie. Morenowe wzgórza, gęsty las, klimatyczne, zabytkowe wille i pałace tworzą świetną atmosferę.

3. Ulica Łąkowa

Niecały 1 km spaceru a można odejść od turystycznego centrum i znaleźć zupełnie inny klimat. Łąkowa pokazuje ciekawe, oryginalne kamienice, no i jest fajną przestrzenią do spaceru i spędzenia czasu.

4. Ulica Obrońców Wybrzeża

Obrońców Wybrzeża ma podobnie jak Łąkowa 1 km długości, a jednak jest zupełnie inna. Na niemal całej długości w czasie spaceru towarzyszy blok… Falowiec mając niemal 900 metrów!

5. Aleja Zwycięstwa (Wielka Aleja)

Mająca około 2 km długości Wielka Aleja to zabytek z XVIII wieku. Warto jest zwrócić na nią pod tym kątem uwagę. Zieleń plus tramwaje i oś widokowa w stronę centrum Gdańska oraz Wrzeszcza mnie się podobają.

6. Ulica Na Ostrowiu

Ulica ta w większości położona jest na terenie stoczni, gdzie niestety nikt postronny na co dzień nie wejdzie. Aczkolwiek na odcinku od Swojskiej aż za most na Wyspę Ostrów (ponad 500 metrów) można spokojnie spacerować i łapać ciekawe kadry.

7. Ulica Niepołomicka

Niemal 2,5 km spaceru ulicą Niepołomicką pokazuje jak zabudowywane są w Gdańsku tereny, które niegdyś stały puste. Jeśli ktoś nie był w okolicy dłuższy czas, może się zdziwić.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu 🙂 Po więcej inspiracji zapraszam TUTAJ (klik) na mój fanpage oraz do innych wpisów na blogu.

Z kolei jeśli macie ochotę poczytać o moich podróżach poza Gdańsk, klikajcie TUTAJ (klik).

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa