Dzięki temu miejscu na nowo odkryłem piękno Gdańska (duże zdjęcia)

D

Cześć Przyjaciele!

Gdańsk wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać! No i wiecie, kiedy robi to w miejscach mało znanych, to jasna sprawa, ale on to potrafi nawet w samym sercu miasta, nad Motławą.

W poprzedni weekend miałem okazje być w barze Sassy na Wyspie Spichrzów. Wchodząc na taras widokowy, na nowo odkryłem piękno Gdańska. Jak gdybym był przyjezdnym, który po raz pierwszy patrzy na to miasto.

Mam dla Was opis tego widoku i trochę zdjęć. Być może ktoś z Was jeszcze tam nie był, to polecam! A jeśli ktoś był, co szkodzi wrócić i wypić np. lemoniadę z TAKIM widokiem? 😉

Zapraszam do lektury i zdjęć!

Ten widok zachwyci każdego!

Na Wyspie Spichrzów, na dachu spichlerza Deo Gloria, od dłuższego czasu ma miejsce bar Sassy. Z umieszczonego nad Motławą tarasu widokowego, rozciąga się fantastyczna panorama Głównego i Starego Miasta!

Wysokość około 30 metrów nad ziemią, daje oglądać niemal na wysokości oczu górne partie budynków, zlokalizowanych wzdłuż Długiego i Rybackiego Nabrzeża oraz wyrastające ponad nimi wieże kościołów i inne wyróżniające się w panoramie budynki.

Przede wszystkim, zachwyca widoczna tak blisko zabudowa waterfrontu Głównego Miasta! Od Bramy Zielonej, przez kolejne bramy, Dom Przyrodników, Żuraw, i tak do Baszty Łabędź. Dalej mamy wyróżniające się budynki, jak Dom Angielski, wieża Ratusza Głównego Miasta, Bazylika Mariacka, Kościoły Św. Mikołaja, Św. Katarzyny, Św. Jana. Między monumentalnymi zabytkami, widoczne są szczyty kamieniczek i drzewa. Dalej są wieżowce na Starym Mieście, stoczniowe Żurawie, Biskupia Górka, fort Góry Gradowej, a nawet Olivia Star.

Widok mnie zachwycił, sprawił, że na nowo poznałem Gdańsk i pomyślałem – mieszkam w pięknym mieście.

Kilka (ważnych) słów na koniec

I jak wrażenia? Podoba się Wam taka odsłona Gdańska? Ja jestem zauroczony i niewątpliwie będę przyprowadzał w to miejsce gości, jak i sam zachodził po cudowne widoki.

Jeśli lubicie Gdańsk i jesteście ciekawi jego mniej znanych rejonów, zapraszam niżej do polubienia fanpage’a – 7 zdjęć z Gdańska

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa