7 miejsc w Gdańsku, doskonałych na romantyczny spacer!

7

Cześć Przyjaciele!

Niniejszy wpis kieruje do zakochanych w sobie i w Gdańsku par, które szukają miejsc i tras, odpowiednich do romantycznego spaceru.

Wybrałem miejsca, które zadowolą każdego, bardziej i mniej uczęszczane, miejskie, jak i takie, pozwalające od miasta odpocząć.

Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam serdecznie do dalszej części tekstu 🙂

Oto 7 miejsc w Gdańsku, które sprawdzą się na romantyczny spacer lub pierwszą randkę

1. Uliczki Głównego Miasta i nabrzeża Motławy (po zmroku)

Pierwszy, klasyczny wybór, czyli Główne Miasto i tereny nad Motławą. Polecam wybrać porę, kiedy się już ściemni, wówczas każde z miejsc nabiera mocno romantycznego charakteru. Niewątpliwie trzeba zajść na ul. Mariacką (tutaj również napić się kawy lub wina w jednej z kawiarni), wejść w Zaułek Zachariasza Zappia (zwany również Zaułkiem Pocałunków), pospacerować Piwną, Długą i Długim Targiem. Później koniecznie zajdźcie nad Motławę. Idąc wzdłuż rzeki, nabrzeżem Ołowianki, Długim Nabrzeżem czy bulwarem na Wyspie Spichrzów, poczujecie magie Gdańska. A oglądanie takich widoków we dwoje, zbliża 🙂

2. Ulica Przegalińska przy zachodzie słońca

Druga propozycja różni się totalnie od tej pierwszej. Z ścisłego centrum Gdańska, przenosimy się jakieś 20 km na wschód, na Wyspę Sobieszewską. Nad Martwą Wisłą ma miejsce ul. Przegalińska, którą spacer na pewno zapadnie Wam w pamięci. Idąc na zachód w stronę zachodzącego słońca, macie mega klimat do rozmów. Cisza i spokój tego miejsca działają na duży plus. Nikt nie będzie Wam przeszkadzał. Oczywiście tutaj kawiarni nie znajdziecie, ale… możecie wziąć herbatę do termosu i załatwione! 😉

Na koniec ulicy Przegalińskiej, dotrzecie linią autobusową 112, odjeżdżającą sprzed Dworca Głównego. Jeśli przejdziecie całą ulicę, spokojnie znajdziecie przystanek, skąd wrócicie do centrum.

Autobusy tej linii nie jeżdżą szalenie często, zatem warto sprawdzić rozkład.

3. Plaża na Wyspie Sobieszewskiej

Kolejna propozycja to miejsce również na Wyspie Sobieszewskiej, ale w jej północnej części. Tym razem mowa o plaży. Możecie spróbować swoich sił i przejść całe 11 km, lub po prostu usiąść i miło spędzić czas. Latem można spacerować w wodzie z zachodzącym słońcem w tle. Coś pięknego!

Na Wyspę Sobieszewską dojedziecie autobusami 112, 186 i 212. Plaża jest na całej długości wyspy, ale im dalej od jej centrum, tym mniej ludzi.

Weźcie proszę pod uwagę, iż od ulicy do plaży trzeba przejść około kilometr przez las i wydmy.

4. Park Oliwski i Pachołek

Czwarta propozycja to kolejny klasyk, ale jakże cudowny! Park Oliwski jest jednym z ładniejszych Polskich parków, a jego zaułki kryją niejedną miłosną historię. Każdy znajdzie romantyczne miejsce dla siebie, aby spokojnie porozmawiać. Spacer parkiem i wspólne zachwycanie się jego urokami, to wstęp do wejścia na Pachołek. Oglądanie panoramy Gdańska we dwoje to coś cudownego. Polecam!

Do Oliwy dojedziecie z centrum miasta (przystanek Dworzec Główny) tramwajami 6 i 12.

5. Fort Góry Gradowej

Kolejnym miejscem, które sprawdzi się na romantyczny spacer, jest Fort Góry Gradowej. Począwszy od wejścia pod Krzyż Milenijny i oglądania widoków żyjącego w dole miasta, po spacer tajemniczymi alejkami. Polecam usiąść po zmroku blisko krzyża na ławce, macie spokój i super czas na rozmowę, a widok miasta w tle robi robotę. Dodatkowo, ale to już za dnia, polecam wziąć ze sobą kocyk i usiąść we dwóje na jednym ze schronów z widokiem na miasto. Coś pięknego!

Tutaj dostaniecie się tunelem przy Dworcu PKP, za którym traficie na Dworzec PKS. Mijacie go z prawej strony i wchodzicie na górę.

6. Westerplatte

Półwysep Westerplatte kojarzymy z wybuchem II wojny światowej, jednakże to również świetne miejsce na spacer z ukochaną osobą. Jak to? A no mamy plażę, gdzie można usiąść na piasku, mamy świetny bulwar spacerowy, spod Pomnika Obrońców Wybrzeża możemy oglądać różne części miasta. Dodatkowym atutem jest pływający tutaj w sezonie tramwaj wodny, którym możemy na Westerplatte przypłynąć lub wrócić do centrum.

Na Westerplatte dojedziecie autobusami numer 106 i 138. Warto wcześniej sprawdzić rozkład, gdyż owe linie autobusowe jeżdżą dość rzadko.

7. Park Reagana i Falochron Zachodni

Ostania propozycja miejsca na romantyczny spacer, ma swój początek w Parku Reagana. Wybierając się w ciągu dnia, możecie rozłożyć kocyk w jakimś ustronnym miejscu i spokojnie poleżeć, porozmawiać, zaś na wieczór, kiedy już bliżej będzie do zachodu słońca, przejść promenadą aż na Falochron Zachodni w Nowym Porcie. Polecam tę trasę!


Kilka (istotnych) słów na koniec

Dziękuję Wam za wizytę na blogu. Mam nadzieje, że choć trochę Was zainspirowałem i wykorzystacie któryś z pomysłów na romantyczny spacer we dwoje w Gdańsku.

Co ciekawe, to już wpis numer 600 na moim blogu!!! Dziękuję tym, którzy są ze mną od początku, jak każdemu nowemu czytelnikowi.

Dołączcie do społeczności bloga, klikając poniżej w przycisk “lubię to” i bądźcie na bieżąco z tym co mam do pokazania z Gdańska.

A tutaj możecie wesprzeć mnie i “postawić” kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa