Czy Gdańsk jest taki jak te 7 miejsc?

C

Cześć Przyjaciele!

Gdańsk – jaki jest? Czy to zabytki i brukowane uliczki? Zabiedzone i zostawione samym sobie kamienice? Piękne plaże? Lasy, woda, parki?

Każda odpowiedź jest dobra. Każda odpowiedź jest zła. Bowiem w pewnym stopniu Gdańsk jest taki jak na danym zdjęciu. Zaś z drugiej strony patrząc, zawsze jest coś więcej.

Dzisiaj mam dla Was siedem zdjęć Gdańska. Właśnie taki jest Gdańsk, ale jest również inny.

Jaki jest Twój Gdańsk?

Zapraszam do lektury!

1. Plażowy

Gdańsk niewątpliwie jest plażowy. Jednak i tutaj zależy, o jaką plażę chodzi. Poniżej plaża na Westerplatte. Ona nigdy nie będzie tak uczęszczana jak ta w Brzeźnie. Z kolei w Brzeźnie nie ma takie klimatu jak na Górkach Zachodnich. Zaś dopiero na Wyspie Sobieszewskiej możemy iść 10 km plażą bez przerwy.

2. Willowy

Gdańsk jest willowo-pałacowy. Wystarczy pospacerować po Aniołkach, Wrzeszczu lub Oliwie. Jednakże i tutaj wszystko zależy. Zależy od ulicy, dzielnicy, usytuowania, architektury. A poza tym, Gdańsk to również masa zupełnie innej zabudowy.

3. Zapomniany

Gdańsk, jak każde miasto, ma takie miejsca, które zdają się być zapomniane. Nawet jeśli w danej dzielnicy trwa rewitalizacja. Niektóre budynki zwyczajnie popadają w zapomnienie. Jednak, są takie, które zyskują nowe życie, podczas gdy inne niszczeją. Niektóre stoją aż się rozpadną, inne są rozbierane, a w ich miejsce budowane nowe.

4. Wielkiej płyty

Gdańsk to miasto wielkiej płyty? Owszem. Każde miasto w Polsce można tak nazwać. Jednakże, co dzielnica, to inna sprawa. Bloki są różnej wysokości, różnie malowane, mają ciekawą przestrzeń między nimi lub nie, mają murale, inne nie, z niektórych jest widok na morze, z innych na inne bloki.

5. Pełen zieleni

Gdańsk jest pełen zieleni. Patrząc na zdjęcie niżej jest. Choć sami wiecie, że z zielenią w Gdańsku mamy spory problem. Szczególnie zielenią przy ulicach. Zależy więc jak spojrzeć.

6. Odwrócony twarzą do wody

Owszem, spacerując różnymi bulwarami mamy wrażenie, że Gdańsk jest odwrócony twarzą do wody. Nawet na zdjęciu niżej można tego doświadczyć. Jednak… na zdjęciu niżej mamy przystanek tramwaju wodnego, którego kursowanie miasto wstrzymało. W pobliżu działał prom, dzisiaj nie działa, bo jest tunel.

7. Pełen parków

W Gdańsku mamy ponad 20 mniejszych i większych parków. Patrząc na zdjęcie niżej myślimy – to prawda, Gdańsk ma piękne parki. Jednakże są miejsca, gdzie takowych brakuje.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za lekturę nowego wpisu oraz wizytę na blogu. Zachęcam do lektury innych artykułów, które znajdziecie niżej.

Zapraszam również na 7 zdjęć z Gdańska na FB oraz na Instagram.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa