Rowerem przez Gdańsk #3 – punkt widokowy na Suchaninie, jesienna “Jaśkowa” i pocztówki z Głównego Miasta

R

Cześć Przyjaciele!

W ostatni wtorek wsiadłem na rower i zrobiłem niedługą, 17 km trasę po Gdańsku. Połączyłem kilka różnych dzielnic, zaliczając cudowne widoczki i sporo jesiennego klimatu.

Czytacie nową serię artykułów pt. “Rowerem przez Gdańsk”. Jeśli tylko odbędę ciekawą podróż rowerem po Gdańsku i odwiedzę więcej niż jedno lub dwa interesujące miejsca, zamieszczę taką relację na blogu.

Poniżej możecie zerknąć na ową trasę na mapie. Dalej zaś opiszę i pokażę najciekawsze miejsca, które zobaczyłem.

Zapraszam Was w podróż rowerem przez jesienne Suchanino, Wrzeszcz i Główne Miasto!

1. Ulica Bystrzycka i jesień

Już na samym początku zatrzymałem się na ul. Bystrzyckiej. Nie potrzeba bystrego oka, by poczuć jesień. Taką jesień kocham.

2. Punkt widokowy na Suchaninie

Na końcu ulicy Kurpińskiego kryje się miejsce, skąd rozpościera się WSPANIAŁY widok! Wystarczy iść do końca ul. Kurpińskiego, dalej iść w kierunku schodów, ale wcześniej odbić w ścieżkę pośród zieleni. A na końcu przywita Was TAKI widok.

Ja z rowerem wszedłem tutaj od strony ul. Kartuskiej. Lubię ten widok. Po lewej i prawej wzgórza – po części zalesione, po części zabudowane, w dolinie ul. Kartuska, zaś dalej wieża Bazyliki Mariackiej i Ratusza Głównego Miasta, Rafineria.

Warto dodać, że w ramach Budżetu Obywatelskiego miejsce będzie odświeżone i przygotowane na gości. Nic tylko czekać.

3. Jaśkowa Dolina – JAKA ZIELONA

Zjeżdżając Jaśkową Doliną z Piecek-Migowa do Wrzeszcza, cieszyłem oczy piękną zielenią. Na tym zdjęciu starałem się pokazać w jakim otoczeniu biegnie ulica.

4. Jaśkowa Dolina – JAKA ZABUDOWA

Jaśkowa Dolina na dolnym odcinku skrywa prawdziwe perełki. Wille i kamienice wśród zieleni, prezentują się wybornie. A Wy, lubicie ten klimat?

5. Pocztówki z Głównego Miasta

Jechałem z Wrzeszcza do centrum Gdańska myśląc o tym, by zajrzeć na Główne Miasto. Choć widziałem te uliczki i zabytki tysiące razy – one nigdy mi się nie nudzą.

6. Bastion Wiebego

Wracając do domu, zajrzałem na ul. Okopową przy Urzędzie Marszałkowskim. W ramach przebudowy wiaduktu Biskupia Górka, wyremontowano również tę ulicę. Obok zbudowano naziemny parking kubaturowy i przy okazji odkryto pozostałości Bastionu Wiebego. Bardzo się cieszę, że idąc do urzędu lub zwyczajnie spacerując można zobaczyć coś z przeszłości.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za lekturę wpisu i odwiedziny na blogu. To przykładowa trasa, jaką każdy z Was może przejechać rowerem. A jeśli nie lubicie rowerów, macie możliwość odwiedzić owe miejsca z osobna. Trasa ma 17 km.

Zapraszam serdecznie na swój fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) oraz Instagrama -> 7 zdjęć z Gdańska

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa