7 ciekawych/ładnych miejsc w Gdańsku w drodze do pracy

7

Cześć Przyjaciele!

Dzisiaj ciekawy temat, bowiem zajmiemy się pięknymi miejscami, które macie po drodze do pracy.

Wyłączając tych, którzy pracują zdalnie, bądź mają dosłownie 5 minut spaceru do pracy, wielu z Was ma na swojej trasie do pracy co najmniej kilka uroczych miejsc.

Jednakże niekoniecznie o tym wiecie 😉 Podróż samochodem lub komunikacją miejską bardziej przeszkadza niż pomaga.

Czy macie zatem nagle chodzić pieszo? Nie 😀 Jednocześnie pragnę zwrócić Waszą uwagę na ten temat i być może, zajrzycie do mapy, obczaicie trasę z domu do pracy i, zamiast autem, jednego razu pojedziecie rowerem? Wracając zaś do domu, wydłużycie sobie drogę, uwzględniając te kilka interesujących miejsc?

Warto korzystać z tego co mamy pod ręką. Warto zrobić choćby jednego dnia coś inaczej, odkrywając przy tym zasoby miasta.

Poniżej wymieniłem miejsca na swojej trasie między domem (Chełm) a pracą (Kokoszki). Często jeżdżę do pracy rowerem i wracając do domu, korzystam, robię zdjęcia. Zwyczajnie się cieszę.

Oto 7 ciekawych miejsc na mojej trasie między domem a pracą!

1. Jezioro Jasień

Pierwszym jakże pięknym miejscem jest Jezioro Jasień. Jadąc DDR-ką obok Auchanu, wystarczy, że odbije i zjadę w dół, by znaleźć się w zupełnie innym otoczeniu. Cudna rzecz!

2. Wróbla Staw

Jadąc rowerem do pracy, jadę ulicą Myśliwską. Tak samo gdy wracam. Szczególnie latem lubię zboczyć z trasy i stanąć nad wodą, odpocząć, popatrzeć. Niby widzę jeziorko z ulicy, ale jednak to nie to samo.

3. Osiedle Słoneczna Morena

Bardzo blisko mojej trasy jest również osiedle Słoneczna Morena. Osiedle jak osiedle, ale warto tam zajechać ze względu na jego położenie i ciekawe widoczki.

4. Górka nad ulicą Wołkowyską

Bardzo blisko ulicy Myśliwskiej, znajduje się ulica Wołkowyska, a nad nią górka i miły widoczek. Wystarczy, że odbiję z Myśliwskiej i w dosłownie minutkę jestem w innym świecie.

5. Zbiornik retencyjny “Jasień”

Wspomniałem o Wróbla Staw, ale kawałek dalej jest jeszcze większy zbiornik wodny. Wracając z pracy, mogę odbić i zrobić pętlę wokół owego zbiornika retencyjnego. Dodatkowe miłe krajobrazy, coś nowego, innego i już dzień jest ciekawszy. A to kwestia 20 minut.

6. Rezerwat “Dolina Strzyży”

Nieco na północ od zbiornika “Jasień” jest las, a tam płynie potok Strzyża. Na sporym obszarze jest rezerwat przyrody “Dolina Strzyży”. Również o ten obszar mogę wydłużyć sobie drogę powrotną z pracy. A jaka jest satysfakcja, kiedy przejadę się leśnymi terenami? Bezcenna.

7. Staw “Martynka”

Bardzo blisko ulicy Kartuskiej, na południe od niej, na wysokości ulicy Nowatorów, jest wyjątkowo piękny naturalny staw. Urocze, naturalne i pełne spokoju miejsce. Dla mnie to kwestia nieco innego powrotu z pracy, ale nie ma żadnego problemu, by nieco wydłużyć drogę i zaznać cudownych krajobrazów.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję Wam za wizytę na blogu i liczę, że wpis się podobał! Dajcie znać w komentarzach. 😉

Moim celem jest to, aby choć jedna osoba, sprawdziła swoją drogę do pracy i odkryła miejsca na trasie dom -> praca. A może już tak robicie?

Zapraszam po więcej Gdańska na FACEBOOK’a oraz INSTAGRAM’a.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa