7 miejsc w Gdańsku, które NAJŁADNIEJ prezentują się w październiku ^^

7

Cześć Przyjaciele!

Było piękne, ciepłe lato i nagle… mamy październik 😉 Uwielbiam letnie miesiące, jednocześnie KOCHAM październik i uważam za jeden z piękniejszych okresów w całym roku. Właśnie teraz (oczywiście najmocniej przy słonecznej pogodzie) wszelkie miejsca nabierają niezwykłego uroku.

Szkoda byłoby to przegapić, gdyż za miesiąc krajobraz ponownie mocno się zmieni. Zachęcam Was do odwiedzenia kilku miejsc w Gdańsku, które właśnie w październiku prezentują się CUDNIE. Może nawet najlepiej?

To miejsca w dużej mierze związane z naturą. Kolory liści powodują, iż ciężko oderwać wzrok od niektórych pejzaży. Mam również propozycje miejsc raczej architektonicznych, ale co ważne, w otoczeniu zieleni.

Zapraszam serdecznie na przegląd miejsc w Gdańsku, które w październiku prezentują się NAJLEPIEJ!


1. Wrzeszcz – okolica Jaśkowej Doliny

Połączenie ślicznej zabytkowej zabudowy z zielenią to miód na moje serce. Jeszcze piękniej robi się właśnie w październiku, kiedy tłem dla domów, kamienic, willi są złote liście, z dużej części na drzewach, jak również już na chodnikach. Wrzeszcz, a dokładniej Jaśkowa Dolina i okolice (ulice – Batorego, Matejki, Sobótki) są najlepszym przykładem tego o czym napisałem powyżej. Poza zabudową w Parku Jaśkowej Doliny znajdziecie punkty widokowe, a musicie wiedzieć, że jesienne spojrzenie na miasto z góry jest czarujące.

2. Ulica Na Piaskach czyli kolory jesieni i cudne zabytki

Ulicę Na Piaskach warto przejść mając choćby 20 minut wolnego czasu w okolicy Dworca PKP. Mega nastrojowa, pełna ślicznych perspektyw, skupiająca obok siebie ZACNE zabytki Starego Miasta. Zacznijcie od widoku na Dom Opatów Pelplińskich i porośniętą bluszczem ścianę. Jesienią nabiera tak intensywnych kolorów, że ciężko oderwać wzrok. Dalej mamy Most Ław Chlebowych, a z niego widok na Ratusz Staromiejski, Wielki Młyn i Kościół Św. Katarzyny. Na Piaskach jest piękna przez cały rok, jednakże w październiku jest wyjątkowo ładnie.

3. Stogi – pejzaże nad Pustym Stawem! <3

Od kilku lat właśnie w trakcie października odwiedzam Stogi. Tzw. Pusty Staw czyli jezioro na Stogach to skarbnica tak WSPANIAŁYCH krajobrazów, iż zdjęciami z tego miejsca można by zapełnić ściany niejednej galerii. Oczywiście najlepiej, aby było słonecznie. To połączenie – jesienna szata Pustego Stawu i ciepłe, popołudniowe promienie słońca to coś co zapamiętacie na długo.

4. Górki Zachodnie – prawie pusta plaża

Górki Zachodnie to jedna z piękniejszych dzielnic w Gdańsku jeśli chodzi o zasoby naturalne. Największą atrakcją jest niewątpliwie plaża, która w sezonie bywa zatłoczona. Jednakże mamy październik dzięki czemu można spędzić tutaj przemiły wieczór w odosobnieniu (oczywiście kilka osób zawsze może wpaść na ten sam pomysł, ale o tłumach nie ma mowy). Spacer plażą w okresie jesiennym to super doświadczenie. Otoczenie napawa spokojem, zaś pejzaże uspokajają myśli.

5. Park Oliwski – skarbnica cudnych miejsc

Park Oliwski jest oczywistym wyborem wielu z nas na spacer o każdej porze roku. I słusznie! Zwiedziłem sporą część Polski i niewiele jest parków, które można porównać z naszym zieleńcem w Oliwie. Jest CUDNY o każdej porze roku, jednakże tak jak każde miejsce zielone, nabiera niezwykłego uroku właśnie jesienią. Aleja strzyżonych lip, wodospad, stawy i najróżniejsze drzewa – wszystko wygląda magicznie. Szkoda przegapić taką okazję na super zdjęcia. Kolejna za rok.

6. Park przy Forcie Góry Gradowej

Jeśli miałbym polecić park/obszar zielony w centrum miasta to naturalnie wskazałbym na park przy Forcie Góry Gradowej. Znajdziecie go łatwo przy ul. Nowe Ogrody, Powstańców Warszawy oraz Dąbrowskiego. Wraz z Fortem Góry Gradowej stanowi miejsce łączące zabytki (fortyfikacje), zieleń, widoki na miasto oraz centrum nauki. Cały ten obszar jest przeciekawym miejscem! Wiele tutaj zielonych zaułków, wąwozów, przejść schodami, dorodnych drzew i rzecz jasna alejek spacerowych. Kilka lat temu przeszedłem się tędy właśnie w październiku i byłem oczarowany! Sam planuję tutaj przyjść co i Wam polecam.

7. Wyspa Sobieszewska

Trudno o lepszą rekomendację na jesienny (ale też zimowy wiosenny i letni) “za” miasto, a jednak w mieście. Rok temu wybraliśmy się z bratem rowerami na wyspę. Śmigaliśmy między innymi nową na ów czas trasą rowerową na wale wzdłuż ulicy Świbnieńskiej i Przekopu Wisły. Byliśmy na końcu Gdańska z pejzażem tak spokojnym, że pamiętam go do teraz. Warto rozważyć tę trasę 🙂


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę kolejnego artykułu. Pokazałem Wam siedem miejsc, które w mojej subiektywnej ocenie najpiękniej prezentują się jesienią, a dokładniej w październiku. Macie jeszcze czas, zatem zaglądajcie do tych dzielnic/miejsc i rozkoszujcie pięknej jesiennego Gdańska 🙂

Zapraszam do polubienia mojej strony 7 zdjęć z Gdańska na FACEBOOK’u oraz obserwowania profilu 7 zdjęć z Gdańska na INSTAGRAMIE.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa