Rowerem przez Gdańsk #10 – 7 ATRAKCYJNYCH miejsc na trasie Kokoszki – Chełm

R

Cześć Przyjaciele!

Gdańsk to miasto naszpikowane uroczymi, ciekawymi pod kątem historii, pełnymi naturalnego piękna oraz magii miejscami. Wystarczy ruszyć przed siebie, a prędzej czy później trafia się na miły krajobraz bądź interesujący budynek.

25 maja udałem się na małą wyprawę rowerem po mym ukochanym Gdańsku. Tym razem wracając rowerem z pracy, postanowiłem ów przejazd urozmaicić. Odwiedziłem 7 ATRAKCYJNYCH miejsc, które mam nadzieję i Wam się spodobają.

Przejechałem około 18 km (w jedną stronę), zrobiłem 29 zdjęć i odwiedziłem po drodze 7 atrakcyjnych miejsc.

Pragnę Wam pokazać, że po drodze między jedną i drugą dzielnicą, ZAWSZE jesteście w stanie zobaczyć coś miłego krajobrazowo oraz interesującego pod kątem natury w granicach miasta. Oczywiście takich miejsc na tej trasie jest ZNACZNIE więcej, ja jednak wybrałem te konkretne.

To taki mało znany, a piękny Gdańsk – śliczne zabytkowe budynki, mało znane miejsca nad wodą, urocze krajobrazy.

Zapraszam do lektury rowerowej „miejskiej podróży” między Kokoszkami a Chełmem i zapoznania się z 7-ma ATRAKCYJNYMI miejscami na trasie!


Jezioro, które upiększa okoliczne arterie

Jezioro Jasień jest jednym z trzech leżących w tej wyższej części miasta. Już w Gdańsku rozpoczyna się kraina pod nazwą Pojezierze Kaszubskie i już na terenie naszego miasta daje się poznać od pięknej strony. Zróżnicowana rzeźba terenu, jezioro, zieleń, a obok obwodnica trójmiasta i wielki węzeł drogowy “Karczemki”. Jezioro upiększa jazdę okolicznymi ulicami.

Mało znany zabytkowy park na Jasieniu

Niewielki zabytkowy park na Jasieniu jest jednym z tych miejsc, które zatrzymały się w czasie. W okolicy nastąpił niesamowity rozwój jeśli chodzi o nową zabudowę, zaś tutaj mamy wspaniały stary drzewostan (aleja lipowa z XVIII wieku) i dwór sprzed ponad 200 lat. Warto dbać o takie miejsca, odwiedzać je i doceniać przeszłość.

Elegancka i schludna przestrzeń publiczna nad wodą

Ulicą Jasieńską udałem się w kierunku Jeziorka Poligonowego. Dotychczas dzikie brzegi powoli się cywilizują, zyskując elegancką oraz schludną przestrzeń publiczną. Szczerze powiem, że cieszy mnie współpraca dewelopera Alfa Park z miastem i zagospodarowanie nadwodnych terenów zielonych nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale również dla każdego chętnego na spacer. Szykuje się nam jedno z ładniej zagospodarowanych miejsc rekreacyjnych nad wodą w Gdańsku!

Tutaj kiedyś łowiłem ryby

Przenosimy się na drugi koniec Piecek-Migowa, gdzie mam dla Was dwa ciekawe miejsca. Pierwszym jest niewielki, skryty stawek. Dawniej nie było tutaj alejek i ławek, ale za to miejsce było totalnie odcięte od zgiełku. Obecnie są wyżej wymienione, ale zabudowa zdaje się być coraz bliżej. Dawniej łowiłem tutaj ryby. Z rezultatami. 😉

Położenie ma znaczenie!

Oto osiedle Słoneczna Morena! Dowód na to, że położenie ma znaczenie. Otóż pierwsza część osiedla to 4-kondygnacyjne bloki usytuowane na wzniesieniu. Od strony zachodniej wiedzie alejka z widokiem jak niżej oraz zielenią urządzoną na skarpie. Piękne miejsce na spacer.

Siedlce mają swój nowy piękny mural

Siedlce zyskały niedawno nowy mural, który znajduje się przy ul. Malczewskiego, na wysokości (jak widać na zdjęciu) szkoły (LO VIII). Praca robi wrażenie! W moim odczuciu to jeden z ładniejszych murali w Gdańsku. Marzy mi się, aby każda dzielnica miała swój mural. Nawiązujący do historii miejsca, dodający koloru okolicy i będący miejscem spotkań.

Mało znany punkt widokowy

Pod koniec mojej rowerowej trasy zajechałem do końca ulicy Popradzkiej. Na końcu ulicy, znajdziecie uroczy widok na miasto. Jesteście oderwani od pędzącej al. Armii Krajowej, stojąc jednocześnie tak blisko. Jeśli lubicie mało znane miejsca z widokami, to polecam.

Mapka z trasą i ciekawymi miejscami:


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję Wam serdecznie za lekturę tego wpisu oraz wizytę na blogu. Mam nadzieję, że miejsca, zdjęcia jak i opisy, przypadły Wam do gustu. Może sami wybierzecie się w podróż rowerem po Gdańsku? Oczywiście na tej trasie ciekawych miejsc jest dużo więcej, ale to zostawimy sobie na później.

Zapraszam niezmiennie na swoje socialmedia. Na FACEBOOK’a oraz INSTAGRAM’a.

A tutaj możecie dobrowolnie wesprzeć mą działalność, stawiając mi kawkę 🙂 Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa