Moja wdzięczność względem Gdańska.

M
Cześć Przyjaciele!

Patrzę na całą swoją przeszłość, co nazywa się wspominaniem, i widzę mnóstwo ludzi, niesamowitych zdarzeń. Bez tego nie byłbym w miejscu, w którym jestem teraz. A jestem przed monitorem komputera i pisze tekst z myślą o każdym z Was, z myślą o Tobie, właśnie o Tobie.

Wdzięczność za to co się przeżyło, pozwala nam zaakceptować swoje “ja”. To, kim jestem obecnie, zbudowało wiele czynników. Rodzina, wiara, znajomi, ale również miasto. Tak, właśnie miedzy innymi Gdańsk.

Gdyby nie to, ze mieszkam w Gdańsku, być może nie byłbym tym, kim jestem. Być może wcale nie interesowałbym się jakimkolwiek miastem, nie odwiedzał innych, nie obserwował różnych inwestycji, nie robił albumów (to Gdańsk mnie do tego zainspirował) czy wreszcie nie pisał bloga. Gdańsk jest inspirujący. Fascynujący są ludzie tutaj mieszkający (chociażby Pani Ewa Kowalska, założycielka portalu ibedeker), inspirujące jest otoczenie (wciąż chodząc po nawet najbliższej okolicy, jestem dopingowany do pisania i robienia innych niż zawsze zdjęć), budująca jest zabudowa (kiedy oglądam Bazylikę Mariacka, jestem w stanie uwierzyć w zbudowanie z cegły wszystkiego), stymulujące są rowerowe przejażdżki (mało jest wycieczek, podczas których czegoś nie odkryje). To miasto mnie zainspirowało.

Zdecydowałem nakłaniać Was, ludzi chętnych nowego, chętnych do zmiany, chętnych na więcej Gdańska. Jestem szczęśliwy będąc tutaj w Gdańsku, wdzięczny miastu za wszystkie inspiracje, motywacje oraz za to, że zawsze, codziennie jestem zadowolony z życia – z życia w Gdańsku.

Zapraszam na 7 zdjęć z Gdańska!

 

Letnica. Z Parku ks. kanonika Kazimierza Orkusza gdzieś za drzewami, widać stadion. Obiekt ten zagląda tak w kilku miejscach do starej części dzielnicy.

Wiecie, że można z Rybackiego Nabrzeża skręcić na Wartką? Wiecie, że za Wartką mijając Most Wapienniczy, można iść dalej? Wiecie, że tam dalej jest nowe nabrzeże z bulwarem? A wiecie, że po drodze jest również bohater ze zdjęcia? Przystanek tramwaju wodnego.

Miejsce z potencjałem, aleee… Ja już teraz je doceniam 🙂

 

Stoję na falochronie na Górkach Wschodnich. Ma podobną długość do molo w Sopocie, tylko ludzi jakoś mniej a i widoki inne…

 

Dajcie mi drugie tak duże miasto w Polsce z tak różnorodnymi terenami…

Jutro sparing na tym właśnie obiekcie, Traugutta 29 😉

 

Zacząłem Letnicą, to w tej dzielnicy skończę ;) Dobra architektura obu obiektów, które widać na zdjęciu plus ładnie urządzony teren z małą architekturą zawsze wpada w oko :)
Kilka (ważnych) słów na koniec

Wielkie dzięki za obejrzenie zdjęć oraz przeczytanie tego, co obok. Zachęcam do komentowania, częstszych odwiedzić oraz – jeśli ktoś nie miał okazji – zajrzenia do poprzednich postów!

Tutaj (klik) znajdziecie moją stronę na facebook’u.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa