Przez jakie filtry poznajesz Gdańsk?

P
Cześć Przyjaciele!

Na początek pytanie. Kto z Was jest wierzący?

Zapewne jakaś ilość osób pomyślała „ja”.

Ok. A teraz kto (osoby które przytaknęły oraz te, które tego nie zrobiły) pomyślał przy tym pytaniu o wiarę w Boga? Obstawiam, ze większość.

Tak właśnie działają filtry w naszych głowach. Słowo „wierzący” najczęściej łączymy z religią. Jednak wiara to również coś innego, i o to właśnie mi chodziło. Wiara w siebie, w swoje możliwości, w to, że będzie lepiej, że będę szczęśliwy itp.

Pisze o tym dlatego, że spacerując po mieście również mamy filtry. Dlaczego większość osób wybiera spacer Długą i Długim Targiem, a nie ulica Ogarną? Zapewne dlatego, że wiele przewodników zakłada turystom/odwiedzającym taki właśnie filtr. Nawet my, mieszkańcy, robimy to samo. Jeśli wiec tak się dzieje, do ilu osób trafiamy?

I tutaj dodam, wiem, że Długą trzeba zobaczyć ze względu na ważne obiekty przy tej ulicy usytuowane, jednak jeśli pomyślimy o tym, że idziemy ową ulicą po raz 10-ty, to może być zastanawiające.

Zazwyczaj zakładamy filtr starego/historycznego Gdańska. To części osób podpasuje, gdyż lubią takie klimaty. Ale jak to ludzie, każdy jest inny i ma swój gust. Będzie grupa, która zupełnie na to nie pójdzie, tj ten filtr nie podziała, gdyż do nich trafia nowoczesne budownictwo bądź natura.

Dlatego ja na swoim blogu staram się i uważam trafiam do różnych osób. Gdańsk jest na tyle różnorodny, że mi na to pozwala. Powiem więcej, pozwala każdemu! Trzeba to tylko wziąć i wykorzystać.

Gdańsk jest bowiem nie tylko historyczny, jest również nowoczesny, a i pięknych krajobrazów nie brakuje. Wykorzystuje wiec te różnorodność i trafiam do szerszej publiki, gdyż każdy ma inne filtry.

Zatem, do zdjęć!

1. Mniej znany widok na morze. Dzięki temu, że jest się wyżej względem wody, widać więcej 🙂

2. Terminal 2 na Gdańskim lotnisku. Duży, przestronny, nowoczesny. A już powiększony jest o kolejną przestrzeń.

3. Długa z innej perspektywy. Niby trochę wyżej, niby ta sama ulica a jednak jak inna 😉

4. Gdańsk i takie żurawie to jedność. Krajobraz przemysłowego, stoczniowego i portowego miasta to również coś, co nas odróżnia od innych dużych miast Polski.

5. Plażowiczów jeszcze nie ma, ale spacerowiczów nie brakuje, wie co dobre 😉

6. Wieczorno-Nocny Gdańsk często zaskakuje, jak chociażby tutaj na ulicy Długiej 😉

7. Mamy w Gdańsku kolejne dobrze zorganizowane publiczne miejsce rekreacji. A w tym przypadku towarzyszą ciekawe widoki, kto by się nie skusił.. ? 😉

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuje Wam za dotrwanie do tego momentu. Proszę, podzielcie się swoją opinią odnośnie tekstu lub zdjęć w komentarzu.

Zapraszam na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB – tam publikuje zdjęcia, filmiki i przemyślenia odnośnie miasta.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa