Najciekawsze miejsca, jakie odkryłem w tym roku.

N
Cześć przyjaciele, dzisiaj “Siedem zdjęć z Gdańska – przemyślenia i refleksje” w nieco innej odsłonie. 

Co prawda mamy jeszcze listopad i grudzień, jednak chciałbym przedstawić Wam siedem miejsc bądź widoków, które w tym roku najbardziej wryły się w pamięć. 

Dajcie mi znać, czy znacie te miejsca, lubicie, podobają się Wam ? A nade wszystko podzielcie się u mnie na facebook’u miejscami, które sami odkryliście w tym roku w Gdańsku 🙂 Zapraszam dalej 🙂

1. Wieża lotnicza w Oliwie – Miejsce, które wraz z kolegą zdobyłem w czerwcu. Prócz adrenaliny dostaliśmy niesamowite widoki. Zastanawiałem się na ile bezpieczne jest wchodzić na 20-metrową, z lekka bujającą się konstrukcje, jednak spróbowałem i nie żałuje. 

Krajobraz zaczyna się lasem, następnie doskonale widać Wrzeszcz, Zaspę, Nowy Port, tereny portowo-stoczniowe oraz Bałtyk. Więcej o tej miejskiej wyprawie dowiecie się już za półtora tygodnia, 24-go listopada udostępnię pierwszą część tutaj na blogu. 

2. Ostróżek i jedno ze wzgórz – Tutaj w przeciwieństwie do wieży lotniczej nie było adrenaliny, ponieważ łagodny pejzaż chyba najbardziej ze wszystkich złagodził to co we mnie siedziało. 

Mnóstwo zieleni, brak ludzi, krajobrazy ciągnące się hen daleko, zetknięcie wzgórz oraz płaskiego terenu Żuław. Widok zrobił na mnie na tyle duże wrażenie, że teraz Ci o nim pisze 😉 

Wpis z tej wyprawy rowerem znajdziesz pod poniższym linkiem – 

http://7zdjecgdanska.blogspot.com/2016/10/ostrozek-czyli-stoja-na-szczycie.html


3. Magiczne miejsce nad wodą – Tak samo zatytułowałem jeden z wpisów, który obfitował w ciekawe widoki, a zakończył się właśnie nad wodą. 

Staw przy ul. Cedrowej znam nie od dzisiaj, pamiętam go jeszcze zanim został tak ładnie wyeksponowany. Mimo tego przez lata nie dotarłem na drugą stronę, gdzie jest na prawdę śliczne miejsce. 

Wpis z tego spaceru znajdziesz pod poniższym linkiem – 

http://7zdjecgdanska.blogspot.com/2016/06/magiczne-miejsce-nad-woda-czesc-druga.html4. Działkowe pejzaże – Sama nazwa ogródków działkowych – “Na Wzgórzu” – działa na wyobraźnie 😉 Wjechałem na teren działek stromą drogą, później było lepiej, lecz nadal w górę. 

W końcu, gdy zobaczyłem świetne widoki jakie mają działkowcy to szczerze zacząłem im zazdrościć 😉 Miejsce niesamowite, super położone, warto zobaczyć. 

Wpis z tej wyprawy rowerem znajdziesz pod poniższym linkiem – 

http://7zdjecgdanska.blogspot.com/2016/08/tajemnicze-stawy-i-dziakowe-pejzaze_25.html5. Wzgórze nad Doliną Wężów – W czasie jednego z przejazdów przez Oliwskie lasy postanowiłem wjechać w Dolinę Wężów. Gdy to już zrobiłem wysokie wzgórza zachęcały, aby się na nie wdrapać i odkryć piękny krajobraz. 

Wchodziłem na górę dwa razy, najpierw sam, później z rowerem i szczerze powiem można się zmęczyć 😉 Całe szczęście wysiłek i trud wynagradza zielony obraz jaki się stamtąd roztacza. Wpis z tej wyprawy pojawi się na blogu w grudniu lub styczniu. 

6. GZW, czyli Gdańsk z wysokości – Odwiedziłem w tym roku przeszło 10 klatek schodowych w celu oglądania coraz to nowych perspektyw naszego Gdańska. Nie mogło więc zabraknąć w tym zestawieniu choćby jednego adresu, gdzie z 10-go piętra oglądałem okolicę. 

Każdy z widoków zachwyca, lecz najciekawszy moim zdaniem roztacza się przy al. Grunwaldzkiej 609. Patrząc na fotografie chyba nie ma wątpliwości ? 😉 

7. Wieża Więzienna – Zapewne wielu z Was kojarzy widok z Wieży Więziennej. Sam dopiero w tym roku wdrapałem się na górę i powiem szczerze, to ciekawszy widok aniżeli z Ratusza Głównego Miasta czy Bazyliki Mariackiej. 

Co prawda jest nie stoimy aż tak wysoko, lecz na tyle aby zobaczyć dachy kamienic a poza tym objąć wzrokiem całe niemal Główne Miasto. Polecam to miejsce 🙂 

Wpis z odwiedzin w Muzeum Bursztynu znajdziesz pod poniższym linkiem – 

http://7zdjecgdanska.blogspot.com/2016/07/10-lat-na-mnie-czekao-muzeum-bursztynu.htmlDziękuję za uwagę 🙂 Każde z powyższych miejsc zafascynowało mnie na tyle, że postanowiłem się tym podzielić. Widoków i miejsc jest wiele więcej, w końcu samych bloków odwiedziłem ponad 10 a poza tym wiele innych miejscówek. 
Po więcej znanego/nieznanego Gdańska zapraszam na facebook’a. Warto kliknąć “lubię to” – to nic nie kosztuje a dla mnie jest choć małą gratyfikacją za to co robię i fakt, że to się podoba i jest wartościowe 🙂
Link do FB – https://www.facebook.com/7zdjeczgdanska/
Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć ! 🙂

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa