Siedem zdjęć z Gdańska – przemyślenia i refleksje. Odsłona trzydziesta piąta.

S
Cześć przyjaciele 🙂
Mam przyjemność przedstawić Wam siedem zdjęć z Gdańska oraz przemyślenia z nimi związane. Jednak nim przejdziemy do fotografii…
Niedawno poznałem kolegę, który zapytał mnie, czy podoba mi się Gdańsk (jest z Gdyni). Odpowiedziałem szczerze, że zależy gdzie spojrzeć. Akurat jechaliśmy Podwalem Przedmiejskim, które pokazywało tą mało ogarniętą część miasta. Jednak aby to zrównoważyć wspomniałem o Fortach oraz dawnej Fosie (Opływ Motławy). Co ciekawe, nie miał pojęcia o jakich miejscach mówię.
Wówczas zdałem sobie sprawę, iż Gdańsk jest dla ludzi, którzy nie poprzestają na pierwszym wrażeniu. Szukają na różne sposoby miejsc, które trafią do ich serca 😉 Ten wpis może w tym pomóc.
W porządku, zapraszam do zdjęć !
1. Natura w mieście. W Gdańsku, położonym nad Zatoką tego aspektu nie brakuje. Dla ludzi to bardzo ważne. Bowiem nasze mózgi wykształciły się w zupełnie innych, aniżeli miejskich warunkach. Nie jesteśmy w stanie przetwarzać tak ogromnej ilości informacji. Ale… Zawsze można przyjść na plażę i się zrelaksować 😉
2. Wstaje słońce. Za każdym razem zastanawiam się co przyniesie mi następny dzień. Czego nauczy ? Kogo poznam ? Co zobaczę ? Komu pomogę ? Czy zainicjuje proces, który doprowadzi mnie do czegoś zupełnie odległego tak fizycznie jak i psychicznie ? Jak u Ciebie to wygląda ?
3. Ludzie. Każdy nosi za sobą inną historie. To co akurat robi jest wynikiem decyzji, które podjął wcześniej. Co musiało się stać, abym zrobił to zdjęcie ? Ile czynników na to wpłynęło ? Jestem wdzięczny, że mogę się podłączyć pod energię innych osób.
4. Piękno. Kiedy wszystko jest takie, jakie być powinno. Nie czujemy tego na każdym kroku. Jednak aby to zrobić, warto kroku zwolnić i się zachwycić.
5. Gdański klasyk. Żuraw wraz z całym “waterfrontem” nad Motławą tworzy wspaniałe miejskie wnętrze nad wodą. Czy to za dnia, czy nocą, spacer z takim widokiem sprawia, iż Gdańsk jest odbierany jako przepiękne miasto. Szczerze ? Zwiedziłem wiele Polskich miast, niektóre mają pięknie urządzone bulwary i nabrzeża, jednak żadne aż tak nie powala 🙂
6. Kiedy robię zdjęcia, staram się łączyć w kadrze elementy, których nigdy wcześniej nie zestawiłem. Co pozwala mi spojrzeć pod zupełnie innym kątem na najbardziej znane i kojarzone miejsca.
7. Myślę, że to zdjęcie pokazuje, jak ważną rolę kompozycyjną pełnią kamieniczne ostańce nad kanałem Raduni przy ulicy Rybaki Górne. 
No i na koniec 🙂
Dziękuję za wizytę 😉 Wierze, że zdjęcia jak i opisy były warte poświęcenia Waszych kilku cennych minut 🙂 Po więcej zdjęć oraz tekstów zapraszam na facebook’a. “Lajkując” stronę nie przegapicie żadnego nowego wpisu 🙂
Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć ! 😉

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa