Siedem zdjęć z Gdańska – przemyślenia i refleksje. Odsłona trzydziesta siódma.

S

Dobry wieczór przyjaciele 🙂 

Witam Was serdecznie w trzydziestej siódmej odsłonie “przemyśleń i refleksji”. Pomyślałem, że dzisiaj będzie mniej rozmyślania i porównań miasta do życia a więcej samego miasta. Przedstawię kilka ciekawych miejsc do posiedzenia w miłym otoczeniu. Być może niektóre znacie, być może coś Was zainteresuje, byłoby super 🙂  

Zapraszam do zdjęć !

1. Park Reagana znają niemal wszyscy. Powstał w miejscu ogródków działkowych już niemal 10 lat temu. To największy powierzchniowo park w Gdańsku a wszystkie jego trawniki przeznaczone są do wypoczywania. Polecam jeśli tego nie robiliście, wziąć koc, książkę i spędzić tak choćby godzinkę na trawce. Ok, teraz jeszcze za zimno, ale już niedługo… 😉

2. Nabrzeże Zbożowe to jedno z tych miejsc, za które kocham Nowy Port. Woda daje wytchnienie, przepływające statki budzą zdumienie, dumne żurawie zwracają na siebie uwagę. Warto posmakować tego klimatu i przekonać się do Nowego Portu.

3. “Forty” a dokładniej Góra Gradowa to trzecie z miejsc, które pragnę polecić. Oczywiście, zdaje sobie sprawę, iż to żadne odkrycie 😉 Jednak, czy byliście tam po zmroku, usiedliście na jednej z ławek… W okół siebie mieliście ciszę i spokój, a gdzieś tam dalej słychać było miasto, widać wzbijające się w górę iluminowane wieże i wieżyczki ? Jeśli nie, to polecam 🙂

4. Czego jak czego, ale w takim zestawieniu nie może zabraknąć plaży, np w Brzeźnie. Szczególnie warto posiedzieć na plaży przy zachodzie słońca, poczuć ten niebywały klimat.

5. Park Kuźniczki, niewielki, acz bardzo miejski. Który bowiem teren zielony ma tak miastotwórcze otoczenie ? Czasami nie trzeba patrzeć, wystarczy zamknąć oczy i usłyszeć miasto. Próbowaliście ?

6. Górki Zachodnie, ławki nad Wisłą Śmiałą. Oddalamy się od centrum miasta, odgłosy miejskiej dżungli znikają, choć nie do końca, niedaleko działa stocznia 😉 Miejsce znajduje się bardzo bliskiego końcowego przystanku linii 111, tak więc łatwo tutaj trafić. Posiedzieć, pozytywnie nastroić się przed dalszym spacerem.

7. Spacerem choćby w to miejsce. Jeden z cudów Gdańska ! Ten widok powala, prawda ? 🙂

Przyjaciele, dziękuję za wspólną wirtualną podróż po Gdańsku. Przy lepszej pogodzie warto wybrać się w te miejsca i spróbować miasta na nowo 😉

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, polecam polubienie strony na FACEBOOK’u. Umieszczam tam zdjęcia miasta, przemyślenia, linki do ciekawych artykułów itp. 

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć ! 🙂

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa