Cztery rzadko uczęszczane, a piękne miejsca w Gdańsku #2

C

Cześć Przyjaciele!

W kwietniu tego roku podzieliłem się z Wami czterema mało znanymi a pięknymi miejscami w Gdańsku. Artykuł wzbudził spore zainteresowanie, niemal 2 tysiące wyświetleń dało mu trzecie miejsce najpopularniejszych wpisów na blogu. Śmiem zatem sądzić, że takie miejsca Was interesują. Dla mnie to szalenie ważna i piękna informacja zwrotna.

W związku z powyższym przygotowałem dla Was kolejne cztery miejsca, które niekoniecznie znacie, a uwierzcie, są tego warte 🙂

Nie przeciągając, sprawdźcie co dla Was przygotowałem 😉

1. Nad Motławą na Olszynce

Olszynka to niezwykła dzielnica, leży w sąsiedztwie Śródmieścia a jej klimat jest zgoła odmienny. Miejsce, do którego odwiedzenia zachęcam to brzeg Motławy na odcinku za mostem kolejowym na wysokości Rodzinnych Ogródków Działkowych “Motława”.

Szczególnie polecam wybrać się na zachód słońca ! Miejsce stosunkowo blisko pełnego zgiełku centrum miasta, a zaskakuje człowieka spokojem natury.

Przy okazji, tutaj macie link do wieczornej miejskiej podróży przy zachodnie słońca właśnie na Olszynce.

Usytuowanie miejsca na mapie.

2. Wzgórza Św. Wojciecha

Kiedy jeździłem na południe w stronę Pruszcza Gdańskiego robiłem przystanek w Św. Wojciechu. Zazwyczaj kręciłem się nad Radunią, wokół Kościoła, przemierzałem drogę krzyżową i to by było na tyle.

Dwa lata temu wchodząc stromymi schodami do XIX-wiecznej kaplicy i na polankę, postanowiłem udać się dalej na zachód. Tak uczyniłem po czym przed moimi oczyma ukazał się łagodny, pagórkowaty krajobraz… Cóż to było za uczucie !

Chcecie tego doświadczyć ? Zapraszam na spacer po wzgórzach i pagórkach Św. Wojciecha.

Przy okazji, tutaj macie link do spaceru, w czasie którego odkryłem te krajobrazy.

Usytuowanie miejsca na mapie.

3. “Sawanka” na Stogach

Spory, niezabudowany wydmowy obszar z pięknymi zbiornikami wodnymi położony jest niedaleko plaży. Można tutaj dotrzeć ul. Kaczeńce lub lasem od ul. Nowotnej. Kiedy pierwszy raz ujrzałem to miejsce zastanawiałem się, jak wciąż mało wiem o swoim mieście.

Im dalej w las, tym więcej drzew… A inaczej, im dalej w Gdańsk, tym mniej wiem.

Przy okazji, tutaj macie link do spaceru w tym miejscu.

Usytuowanie miejsca na mapie.

4. Miejsce za Kościołem pw. Miłosierdzia Bożego

Ostatnim miejscem, które dzisiaj polecam jest to za wspomnianą wyżej świątynią. Znajdziecie tam uroczy staw a dodatkowo ciekawy krajobraz na południowe tereny miasta. Niedługo obok pojadą tramwaje, warto tam zajrzeć nim to się stanie.

Przy okazji, tutaj macie link do rowerowej podróży, w czasie której odkryłem to miejsce.

Usytuowanie miejsca na mapie.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję Wam za uwagę. Każde z tych miejsc możecie odwiedzić osobno, mogą się też stać częścią większej miejskiej podróży. Najważniejsze, aby ruszyć z miejsca.

Po więcej ciekawych i niekoniecznie znanych Gdańskich miejsc zapraszam na FACEBOOK’a. Klikając “lubię to” będziecie na bieżąco w nowymi wpisami, do czego serdecznie zachęcam.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa