Nowa zabudowa burzy stary porządek?

N
Cześć Przyjaciele!

W zeszłym tygodniu zaczęliśmy spacer po Przymorzu. Widoki z peronu SKM, “miejskie granice” oraz ciekawe ulice składały się na pierwszą część owej “miejskiej podróży”.

Chcecie nadrobić zaległości? Klikajcie TUTAJ.

Dzisiaj kontynuacja wędrówki, którą odbyłem z Łukaszem. Możecie spodziewać się ciekawej, różnorodnej zabudowy, jak chociażby widocznego na osi ulic wieżowca “Olivia Star” oraz… czegoś specjalnego 😉

Zapraszam z nami. 

Zamknął oś ul. Lęborskiej

Na osi ul. Lęborskiej dominuje “Olivia Star”, który jak na ten moment (zdjęcia są z maja, obecnie mamy docelową wysokość) nie osiągnął jeszcze docelowej wysokości. Można zadać sobie pytanie, czy nowy budynek psuje stary porządek? Moim zdaniem patrząc z tej strony tego nie robi. A ulice, na które wcześniej przeciętny człowiek nie zwróciłby uwagi, zaczynają być “jakieś”.

Ul. Lęborska i stosunkowo nowy widok.
Widok z 60 metrów nad ziemią

Postanowiliśmy wejść do zbudowanego pod koniec lat 70-tych, 60-metrowego bloku. Jakie są tutaj widoki?… Poniżej macie jedno zdjęcie, więcej i cały opis zamieszczę w osobnym wpisie.

Warto czekać, krajobrazy, co tu dużo pisać – GENIALNE! 

Oto coś specjalnego! Więcej w swoim czasie 😉

 

Co nadaje ulicy charakter?

Wróciliśmy do ul. Szczecińskiej, która dalej, tj za skrzyżowaniem z ul. Śląską, zmienia nazwę na Beniowskiego. Nie tylko nazwa ulega zmianie, charakter ulicy również. A charakter otoczeniu nadaje nic innego jak architektura i wszystkie dodatki.

W widłach ulic Śląskiej i Beniowskiego, budowane jest osiedle firmy Eurostyl pod nazwą “Idea”. Pierwsze budynki i wizualizacje części wspólnych oraz otwarty charakter osiedla, każą wierzyć, że powstaje tutaj porządny kawałek miasta.

W tym miejscu nowa zabudowa nadaje ciekawego charakteru dzielnicy. Wyznacza nowy porządek, nowy ład.

Jest “Idea”.

 

Zadzieramy głowy…

Ulicą Śląską dotarliśmy do torów kolejowych, wzdłuż których wróciliśmy do ul. Kołobrzeskiej. Naszym ostatnim punktem spaceru był kompleks biurowców “Olivia Business Centre”. Szczerze mówiąc pierwszy raz oglądałem “stara” z tak bliska, odkąd jest tak wysoki.

Przechodząc przez dziedziniec, zadzieraliśmy głowy i muszę przyznać, robi to wrażenie. Można pomyśleć, że taki budynek nie pasuje do niskiej zabudowy Oliwy. I w tym miejscu musiałbym się zgodzić. Choć z drugiej strony widok “stara” z Parku Oliwskiego czy okolic pętli tramwajowej, odbieram pozytywnie. Boiskiem UG, dostaliśmy się na ul. Wita Stwosza i tak zakończyliśmy naszą miejską podróż.

Zadzieramy głowy 🙂
Kilka (ważnych słów) na koniec

Tego typu spacery tylko pokazują, jak wiele ciekawego czeka, w zdawałoby się, znanych i odkrytych dzielnicach.

Widok biurowców z peronu, kontrasty zabudowy oraz życia, widoki z 60 metrów nad ziemią, nowa zabudowa, najwyższy Gdański budynek.

Proszę, udostępnijcie ten post swoim znajomym, niech również inni mają szansę dowiedzieć się o ciekawych miejscach w Gdańsku.

Aby nie przegapić kolejnych wpisów, polubcie moją stronę na FACEBOOK’u – 7 zdjęć z Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym ! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa