7 fantastycznych miejsc w Gdańsku do posiedzenia nad wodą

7

Cześć Przyjaciele!

Przygotowałem dla Was kolejny wpis, w którym dziele się siedmioma świetnymi miejscówkami nad wodą w Gdańsku. Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać, iż przebywanie nad wodą redukuje stres, człowiek staje się spokojniejszy, łatwiej konstruuje myśli i przepełnia go szczęście.
Mam nadzieje, że znajdziecie pośród tych miejsc takie, do którego zajrzycie i będziecie wracać, po to by nabrać pozytywnej energii z otoczenia.
Chodźcie poznać fantastyczne miejsca do posiedzenia nad wodą 😉
 
 
 
1. Na pierwszy rzut – plaża. Lecz w nie byle jakim miejscu, bo na Górkach Wschodnich. Sam dojazd sprawia, że człowiek bardziej docenia, gdy dotrze na miejsce.
Usiąść pod lasem i obserwować całą plażę oraz morze? A może nad samą wodą oglądając i wsłuchując się w morskie fale? Każdy znajdzie swój sposób na wypoczynek.
2.  Pod numerem drugim, kryje się Opływ Motławy na odcinku od ul. Zawodników do Elbląskiej, aleeeee, od strony Olszynki. Siadacie na trawie, obok mnóstwo zieleni, przepływa kajakarz, ktoś dalej łowi ryby. Niby słychać miasto, a czujecie, że wypoczywacie 😉
3. Jako, że Gdańsk posiada mnóstwo stawów i zbiorników retencyjnych – nie mogło zabraknąć tegoż właśnie. Teren nad zbiornikiem przy ul. Wileńskiej, został kilka lat temu wyremontowany. Okoliczni mieszkańcy być może mają daleko do morza czy rzeki, ale zawsze zostaje podejść nad ów staw. Wejść na pomost i patrzeć… Jest pięknie.

4.  Nabrzeże Wisłoujście jest miejscem, które odkryłem stosunkowo niedawno. Od początku mi się spodobało. Przepływające statki, żurawie, Nowy Port i ten spokój… Warto samemu się o tym przekonać.

5. Pisząc o “fantastycznych miejscach nad wodą” MUSZĘ wymienić Przekop Wisły. Pewnie nie raz wspominałem, ale zrobię to ponownie, w marcu 2016 roku odbyłem tutaj genialny spacer z pięknymi widokami – link macie TUTAJ. Warto tam podjechać, przejść się i usiąść w jednym z miejsc.
6. Falochron na Górkach Wschodnich – wspaniałe miejsce, które upodobałem sobie, gdy miałem ciężki dzień. Niestety obecnie nie można się do niego dostać. Kamienna Grobla została zamknięta, podobnie ustawiono znaki zakazu od strony plaży. Wielka szkoda, gdyż myślę, że wystarczyłoby wytyczyć ścieżkę, którą można by się poruszać. Tak jak to jest w rezerwacie “Mewia Łacha” z drugiej strony wyspy.
7. Kamienny narzut przy plaży na Westerplatte. Podobnie jak poprzednie miejsce, jeszcze w 2014 roku swobodnie tam wchodziłem, obecnie na ulicy postawiono szlabany. Pokazuje Wam te miejsca, ponieważ miasto wciąż się zmienia. Coś co jest aktualne obecnie, za rok może już nie mieć miejsca. Dlatego warto zwiedzać, robić zdjęcia i cieszyć się przestrzenią.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za obecność! 😉 Wierze, że miejsca które wymieniłem są ciekawe i godne odwiedzenia. A Wy, co o nich myślicie?
Jeśli podoba się Wam to zestawienie i chcecie więcej Gdańska, zapraszam do polubienia mojej strony na FACEBOOK’u -> 7 zdjęć z Gdańska
Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 😉

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa