Najładniejsza plaża w Gdańsku?

N
Cześć Przyjaciele!

Zabieram Was dzisiaj do Brzeźna, zajrzymy do parku, pójdziemy z pięknym widokiem na morze do Falochronu Zachodniego, następnie zajrzymy w uliczki Wioski Rybackiej, podreptamy plażą, wstąpimy do pięknego Parku Reagana i na koniec odwiedzimy Jelitkowo.

Taką trasę odbyłem w poniedziałek 9 września na swojej „miejskiej podróży”. Tym razem postawiłem na klasyczne miejsca, które jakby nie było, są świetnym zasobem spacerowym naszego miasta.

CO WAŻNE! CZYTACIE DrugĄ CZĘŚĆ CAŁEJ MIEJSKIEJ PODRÓŻY OD BRZEŹNA DO JELITKOWA. Pierwsza, gdzie opisałem Brzeźnieńską część wędrówki, jest do wglądu TUTAJ (klik).

A zatem, chodźcie ze mną na spacer po nadmorskim Gdańsku!

W tym miejscu skończyliśmy przed tygodniem…

Wróciłem Dworską i dalej przeszedłem uroczą ul. Północną na plażę. Staram się jak mogę korzystać z położenia Gdańska i odwiedzać plaże (raczej na spacery i zdjęcia, nie jestem typem plażowicza), choć zawsze wydaje mi się, że robię to zbyt rzadko. Kierowałem się pod molo, gdzie odbiłem na promenadę.

Nadmorska promenada

Pamiętam czasy, kiedy nie było tej szerokiej drogi dla rowerów, a jeździło się po czerwonej części chodnika. Jak się możecie domyślać, ruch rowerowy mieszał się z pieszym i trudno było wszystkim funkcjonować. Promenada nadmorska od plaży oddzielona jest wydmami i drzewami, które na nich rosną, ale zawsze czuć zapach morza i drzew, słychać fale, no i co dosłownie kilkadziesiąt metrów są wejścia na plaże, więc co raz otwiera się piękny pejzaż.

Park Reagana

Dalszą drogę postanowiłem pokonać Parkiem Reagana. Część parku między alejką prowadzącą do ul. Czarny Dwór i drugą prowadzącą do ul. Obrońców Wybrzeża, jest najlepsza jeśli chodzi o spokój i wypoczynek. Nawet latem, jak jest 30 stopni i plaża pęka w szwach, tutaj w parku jest duuuuużo luźniej. Kiedy jest ciepło można sobie rozłożyć kocyk, są też poustawiane leżaki, jest kilka stołów z ławkami, gdzie można zjeść. Coś pięknego. W dalszej części parku są dwa stawy, nad jednym z nich spacerowałem, po czym ponownie poszedłem na promenadę.

Jelitkowo – najpiękniejsza plaża w Gdańsku?

Na moment zajrzałem na plażę, po czym zaszedłem na ul. Bałtycką. Stoją tutaj domy rybackie z XIX/XX wieku, nadając uliczce świetnego klimatu. Na koniec trafiłem w jedno z ładniejszych miejsc, gdzie potok Oliwski przepływa przez plaże i uchodzi do zatoki, tworząc wspaniały widok, co widzicie niżej na zdjęciu. Myśląc o wszystkich Gdańskich plażach, ten widok jest jednym z piękniejszych, a może najpiękniejszy? W Parku Jelitkowskim skończyłem swój spacer.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Cieszę się, że mogłem się z Wami podzielić tą wędrówką. Zapewne wielu z Was było w tych miejscach, no i świetnie, do pięknych miejsc trzeba wracać 🙂

Więcej Gdańska codziennie na FANPAGE’U 7 zdjęć z Gdańska (klik).

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Jeden komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa