Miejskie inspiracje #78 – fragmenty obrazu całego Gdańska

M
Cześć Przyjaciele!

Witam Was serdeczne w siedemdziesiątej ósmej odsłonie “miejskich inspiracji”.

Seria wpisów, od której zaczął się ten blog, pokazuje 7 zdjęć z różnych miejsc Gdańska, inspirując do odwiedzania przeróżnych części Gdańska jak i pokazując, że nasze miasto to więcej niż najpopularniejsze miejscówki.

Jeśli chcecie zajrzeć do mniej znanego Gdańska i móc spojrzeć na miasto nieco głębiej, uzyskując szerszą jego panoramę, zapraszam do zdjęć 🙂

1. Góra Szubieniczna

Góra Szubieniczna i wiele innych tego typu miejsc są doskonałe do tego, aby przyglądać się miastu z najróżniejszych perspektyw. Mając pewien utarty obraz Gdańska, po wizycie w takim miejscu, ów obraz się rozmywa. Za to powstaje nowy, pełniejszy i piękniejszy.

2. Dolna Brama i Schronisko Młodzieżowe

Panorama miasta zazwyczaj okrojona jest o takie miejsca jak niżej. Być może o nich wiemy, ale jakoś tak ciężko włączać je do kategorii słowa Gdańsk. Powoli się to zmienia i oby tak dalej.

3. Fosa Starego Przedmieście i Dolnego Miasta

Gdańsk to dużo zieleni i miejsc spacerowych, choć czasami słyszę, że tak nie jest. Owszem, w środku centrum miasta nie ma dużego parku, ALE wystarczy chwila spaceru, by dojść w tak piękne miejsce. Postrzeganie Gdańska jako całości bardzo się zmienia, kiedy odwiedzimy to miejsce.

4. Główne Miasto

Chcąc myśleć o Gdańsku jako całości, nie można zapominać o tym co oczywiste. Choć można widzieć to na swój indywidualny sposób.

5. Nabrzeże Zbożowe

Pojechać w miejsce nikomu nic nie mówiące, pokazać coś innego, zaskoczyć, zachęcić, pobudzić wyobraźnię. Właśnie tak. Nowe, zaskakujące dla gości miejsca potrafią wzbogacić odbiór miasta.

6. Zbiornik Retencyjny “Jasień”

Myśląc Gdańsk, myślę zbiorniki retencyjne. Jest ich ponad 50 i stanowią świetne miejsce wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu dla okolicznych mieszkańców. Dają również bliski kontakt z naturą.

7. Wrzeszcz – Wajdeloty

Kolejny obrazek, jak mały fragmencik, składa się na wielki obraz Gdańsk. Warto jest uzupełniać swoje myślenie o miejscu, w którym się żyje. Bo inaczej, czy możemy powiedzieć, że wiemy gdzie żyjemy?

Kilka (ważnych) słów na koniec

Nie sposób w 7 zdjęciach pokazać złożoności Gdańska, jednak zawsze można być o ten krok bliżej. Dziękuję Wam za lekturę wpisu i obejrzenie zdjęć.

Zapraszam po więcej Gdańska TUTAJ oraz w każdy czwartek i niedzielę na bloga.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa