Miejskie inspiracje #79 – miejsca w Gdańsku, które zachwycą każdego (szczególnie turystów)!

M

Cześć Przyjaciele!

Witam Was w siedemdziesiątej dziewiątej odsłonie “miejskich inspiracji”, czyli siedmiu zdjęć prezentujących Gdańsk oraz moich przemyśleń z nimi powiązanych.

W całym zeszłym roku byłem w wielu miejscach Gdańska. Pewną bazę stanowiły miejsca już znane, którym udało mi się zrobić całkiem udane zdjęcia.

Dzisiaj dziele się z Wami siedmioma takimi miejscami/zdjęciami w Gdańsku, które najzwyczajniej w świecie ZACHWYCAJĄ. Jestem pewien, że kiedy ktoś zobaczy je po raz pierwszy, ma podobne doświadczenia i emocje jak my, kiedy zwiedzamy najróżniejsze miasta w Europie.

Bez przeciągania, lecimy! 🙂

1. Widok z Mostu Wapienniczego na Motławę i Główne Miasto

Można rzec – klasyk, choć zdaje się, że wciąż nie aż taki klasyk jak widok z Mostu Zielonego czy spod Hiltona, gdzie niemal zawsze można spotkać turystów. To zdjęcie zrobiłem pod koniec uroczego spaceru przez Stare Miasto, a było “wisienką na torcie”.

Słońce niedawno się schowało, wieże i wieżyczki tworzą kontury widoku, który na każdym robi wrażenie.

2. Plaża na Westerplatte

Westerplatte odwiedziłem w minionym roku dwa razy. Zawsze, kiedy spoglądam przez wydmy na plażę i morze, cieszę się tym widokiem. A jak musi cieszyć tych, którzy widzą go po raz pierwszy?

3. Niedźwiednik – widoki

Niedźwiednik to blokowisko, jednak dzięki położeniu nie jest to zwykłe blokowisko. Już sam widok kaskadowo położonych bloków jest ciekawy, jednak widoki z różnych miejsc na terenie osiedla powalają. Sami zobaczcie, jak wiele tutaj widać, jak wielowarstwowy jest to pejzaż! Począwszy od uliczek tuż obok, poprzez Al. Żołnierzy Wyklętych, aż po Zatokę Gdańską. Myślę, że wiele osób byłoby w szoku oglądając takie widoki.

4. Ulica Długa w świetle zachodzącego słońca

Wiadomo, wszystko przy wschodzie i zachodzie słońca wygląda przepięknie, ale… kiedy mamy możliwość spacerowania przy pierzei kamieniczek ulicą Długą, mając jednocześnie cieplutkie światło ostatnich danego dnia promieni słońca, to jest zachwycające! Zachęcam do oglądania tak dobrze znanych miejsc o różnych porach dnia, pod różnymi kątami, z różnymi ludźmi, aby wciąż widzieć w nich coś nowego.

5. Ulica Grobla I

Jak dla mnie jeden z bardziej ZACHWYCAJĄCYCH widoków w Gdańsku. Pisałem już o tej ulicy TUTAJ (klik) i mam w przygotowaniu kolejny wpis, gdzie ją pokażę.

6. Park Oliwski

Park Oliwski zdecydowanie jako całość można określić miejscem zachwycającym, aczkolwiek jedna jego część robi największe wrażenie. Aleja Lipowa, bądź inaczej “droga do wieczności”. No ja kiedy widzę ten równy szpaler drzew, wciąż na nowo się zachwycam, a co dopiero ktoś, kto widzi to miejsce po raz pierwszy?

7. Zachód słońca nad morzem

W każdym miejscu taki widok zachwyca, choć tutaj (Brzeźno, droga na Falochron Zachodni) można łatwo dojść bądź dojechać rowerem. Gdybym był turystą, na 100 % wypożyczyłbym rower i jeździł każdego wieczora oglądać taki widok.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Takich miejsc jest znacznie więcej i to jest w Gdańsku niesamowite! To miasto zwyczajnie potrafi zachwycić. Co ważne, ten zachwyt jest możliwy na najróżniejszych punktach miasta.

Jeśli chcecie oglądać więcej takich miejsc, zapraszam na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik). Warto polubić ją i być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa