Miejskie inspiracje #80 – miejsca w Gdańsku bez turystów, a jakie piękne!

M

Cześć Przyjaciele!

Witam Was w osiemdziesiątej odsłonie „miejskich inspiracji”, czyli siedmiu zdjęć prezentujących Gdańsk oraz moich przemyśleń z nimi powiązanych.

Dzisiaj przyjrzymy się kilku miejscom, które mimo tego, że są obiektywnie ładne, ze względu na rejon miasta, nie budzą AŻ TAKIEGO zainteresowania. Ma to oczywiście swoje plusy, bowiem i takie miejsca bez dużej ilości osób są nam potrzebne.

1. Nabrzeże Zbożowe

Zaczynamy w Nowym Porcie, który odwiedziłem całkiem niedawno. Nabrzeże Zbożowe, które widzicie niżej na zdjęciu, to piękne miejsce. Czuć portowy klimat, można obserwować statki, cieszyć się widokiem na Twierdzę Wisłoujście. Spotkamy tutaj raczej miejscowych.

Pewnie gdyby to miejsce było gdzieś w centrum Hamburga, każdy chciałby mieć tam zdjęcie, ale nie jest i… może to lepiej?

2. Ptasi Raj

Kolejnym takim miejscem jest Wyspa Sobieszewska, a konkretniej rezerwat przyrody “Ptasi Raj”. Przy ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej, ustawione są dwa domki widokowe. Szczególnie ten drugi, wyższy, daje oglądać niesamowite widoki! Szuwary, jezioro, wydmy, morze… coś pięknego. W ostatnią niedzielę spotkałem tam sporo osób, aczkolwiek byli to miejscowi, którzy o tym miejscu wiedzieli.

Pewnie gdyby to miejsce było gdzieś w Chorwacji, każdy chciałby mieć tam zdjęcie, ale nie jest i… może to lepiej?

3. Dolne Miasto

Dolne Miasto położone zaledwie 1 km od Drogi Królewskiej, jest białą plamą na turystycznej mapie Gdańska. Tymczasem znajdziemy tam ładną ulicę Łąkową, ciekawe kamienice i inne gmachy.

Pewnie gdyby to miejsce było gdzieś w centrum Wiednia, każdy chciałby mieć tam zdjęcie, ale nie jest i… może to lepiej?

4. Widok z Biskupiej Góry

W przeciwieństwie do Góry Gradowej, Biskupia Góra nie jest oblegana przez chętnych obejrzenia pięknego widoku na centralną część miasta. Jak widzicie niżej, jest po co również tutaj wejść.

Pewnie gdyby to miejsce było gdzieś w Paryżu, każdy chciałby mieć tam zdjęcie, ale nie jest i… może to lepiej?

5. Wrzeszczańskie zakamarki

Wrzeszcz to fascynująca dzielnica pod kątem tego jak wiele pięknej zabudowy skrywa. Okolica ul. Do Studzienki i Matejki, to właśnie takie piękne kamienice i pałacyki.

Pewnie gdyby taki budynek stał gdzieś w centrum Pragi, każdy chciałby mieć tam zdjęcie, ale nie stoi i… może to lepiej?

6. Plaża na Stogach

Stogi od lat kojarzone są w raczej nieciekawy sposób. Oczywiście zawsze starałem się pokazywać drugą stronę medalu i piękne miejsca, co opisałem w TYM wpisie. Wiele jest pięknych, naturalnych widoków, które można ujrzeć na Stogach, a jednym z nich jest zachód słońca na plaży.

Pewnie gdyby to miejsce było gdzieś w Barcelonie, każdy chciałby mieć tam zdjęcie, ale nie jest i… może to lepiej?

7. Dawna fosa Dolnego Miasta

W ostatnim punkcie, pragnę zwrócić uwagę na bastiony i Kamienną Śluzę. Zabytki obronne Gdańska, wyjątkowe nie tylko w Polsce, a tak niewiele osób tutaj zagląda. Do tego świetne miejsce na odpoczynek.

Pewnie gdyby to miejsce było gdzieś w Amsterdamie, każdy chciałby mieć tam zdjęcie, ale nie jest i… może to lepiej?

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję serdecznie za lekturę tego wpisu! Liczę, że zostaniesz dłużej i zapoznasz się z innymi wpisami 🙂

Jeśli chcesz tworzyć społeczność bloga, zapraszam do polubienia strony 7 zdjęć z Gdańska.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa