Gdańsk z drona – 7 ujęć #1

G

Cześć Przyjaciele!

Rozpoczynam nową serie wpisów!

W serii “Gdańsk z lotu drona”, zobaczycie po 7 ujęć Gdańska z wykorzystaniem drona. Będę łączył przeróżne miejsca, dodając do nich stosowny komentarz.

Moim celem jest pokazanie jeszcze innego, nowego spojrzenia na miasto. Wierzę, że nie raz Was zaskoczę.

Zaufajcie mi, mnóstwo miejsc z poziomu chodnika wygląda zwyczajnie, ale gdy tylko poleci się trochę w górę… 😉

Zapraszam do pierwszego wpisu z serii “Gdańsk z lotu drona”!

1. Święty Wojciech i połączenie krajobrazów

Na pierwszym ujęciu mamy Św. Wojciech. Świetnie widać, że osią spacerową tej części miasta jest Kanał Raduni. Na lewo i prawo od niego, mamy zupełnie inny krajobraz. Patrząc bowiem na lewą część zdjęcia, widzicie ciągnące się daleko pola zieleni, z kolei po prawej stronie zazielenione wzgórza.

2. Port Północny

Niecodzienny widok na Elewator Zbożowy, Terminal Importowy, terminal magazynowo-przeładunkowy materiałów płynnych i Naftoport. Gdańsk to WIELE różnych obrazów.

3. Gdańskie doliny i wąwozy

Dolina Potoku Oruńskiego jest świetnym miejscem na spacery, opisałem to choćby TUTAJ.

Z drona jeszcze lepiej można dostrzec jej ukształtowanie, w dole płynie potok Oruński, po lewej na wzniesieniu Orunia Górna, po prawej ROD “Nad Oranią”.

4. Nad linią tramwajową na Chełm

Kolejny widok, uwieczniłem nad Al. Armii Krajowej, na wysokości ulicy Popradzkiej. Z tej perspektywy świetnie widać zatopione w zieleni osiedle “Pohulanka”, dalej centrum miasta i szeroki krajobraz za nim.

5. Zielony Chełm

Tym razem oglądamy Stary Chełm. Domy przy ulicach Hirszfelda, Reformackiej czy Stoczniowców. Chełm wraz z Biskupią Górką tonie w zieleni. Za wzgórzem, można zobaczyć budynki w centrum Gdańska i zatokę.

6. Plaża na Stogach

Najszersza Polska plaża z wysokości. Widok w stronę Górek Zachodnich. Ten odcinek plaży ma jakieś 4 km, z góry zdaje się, że to “kawałek”. U dołu ciekawie wyglądające wydmy.

7. Most Wantowy i zachód słońca

Ostatnie z siedmiu zdjęć, przedstawia Most Wantowy im. Jana Pawła II, Martwą Wisłę i zachodzące słońce.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę tego wpisu. Wierzę, że każde z siedmiu powyższych zdjęć, przyniosło nowe spojrzenie na Gdańsk oraz pokazało, że jest on ciekawym i pięknym miastem.

Więcej zdjęć (również z drona), opisów miasta i przemyśleń, znajdziesz niżej.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa