7 świetnych punktów widokowych na Siedlcach (projekt dzielnicowy)

7

Cześć Przyjaciele!

“Projekt dzielnicowy” – tak nazwałem cykl wpisów, w których pragnę przybliżyć 7 ciekawych miejsc i 7 punktów widokowych różnych Gdańskich dzielnic. Dodatkowo opracowałem trasy spacerowe, spajające najciekawsze miejsca, abyście mogli na własną rękę wszystko obejrzeć.

Dla porządku: w “projekcie dzielnicowym”, każdej kolejnej dzielnicy, poświęcę, jak wspomniałem wyżej, trzy wpisy. Będę je publikował przez 3 tygodnie.

(Przy mniej zasobnych w ciekawe miejsca dzielnicach, będę je łączył lub pomijał naturalne punkty widokowe, których np. w Nowym Porcie nie ma).

Piątą dzielnicą są Siedlce!

W poprzednim artykule, wypisałem siedem miejsc bądź obszarów, które warto odwiedzić na Siedlcach.

W niniejszym artykule, zajmiemy się siedmioma naturalnymi punktami widokowymi w tej dzielnicy Gdańska.

Pokazałem Wam również Wrzeszcz, Brętowo, Stare Szkoty, Aniołki, Piecki-Migowo, Nowy Port, Wyspę Sobieszewską, Oliwę, Zabornię, Orunię, Brzeźno, Ujeścisko, Górki Zachodnie, Przymorze, Stogi, Św. Wojciech i Lipce, Jasień, Młyniska i Letnicę, Chełm i Wzgórze Mickiewicza, Łostowice, Osową, Kokoszki, Przeróbkę, Wisłoujście, Olszynkę, Rudniki i Matarnię, Zakoniczyn, Zaspę, Strzyżę, VII Dwór, Szadółki, Rębowo, Żabiankę, Jelitkowo, Biskupią Górę, Nowe Ogrody i Fort Góry Gradowej, Stare Przedmieście, Dolne Miasto, Długie Ogrody, Główne Miasto, Stare Miasto, Ołowiankę i Wyspę Spichrzów. Na górze witryny, znajdziecie zakładkę „PROJEKT DZIELNICOWY”, gdzie zastaniecie wszystkie wpisy tego właśnie projektu.

Dodatkowo, trzymajcie mapkę z zaznaczonymi miejscami, które wymieniłem w tym wpisie.

Zapraszam do lektury!

1. Widok z ulicy Bystrzyckiej

Ulica Bystrzycka, daje oglądać piękne widoki w kilku miejscach. Z jednej strony widać Siedlce, Suchanino, a nawet Morenę (Piecki-Migowo). Z kolei w drugą stronę, w krajobrazie pojawiają się, wieża Bazyliki Mariackiej, Więzienna, Ratusza Głównego Miasta, Kościoła Św. Jana bądź Most Wantowy im. Jana Pawła II. Mam to szczęście, że niemal każdy dzień zaczynam z tym widokiem.

2. Schody między ul. Wieniawskiego a Zakosy

W artykule dotyczącym ciekawych miejsc na Siedlcach, pokazałem ulicę Zakosy. Bowiem już z niej sporo widać, jednak wymienione tutaj schody, dają jeszcze lepszy widok! Duuuuuużo zieleni, znane każdemu budynki z centrum miasta, jak np. Hotel Mercure, wieża Bazyliki Mariackiej, do tego morze w tle.

3. Widok przy ul. Legnickiej

Skryte miejsce przy ulicy Legnickiej, oferuje widok na Bazylikę Mariacką oraz Ratusz Głównego Miasta. Warte odkrycia.

4. Widok na końcu ul. Popradzkiej

Ulica Popradzka biegnie na górce, równolegle do Alei Armii Krajowej. Dochodząc do jej końca, mamy widok na wspomnianą trasę, przejeżdżające tramwaje, zaś w tle mieniące się czerwienią ceglane gmachy oraz stojące w oddaleniu bloki na Przeróbce i Stogach.

5. Widok z ul. Na Zboczu

W poprzednim artykule, dotyczącym ciekawych miejsc na Siedlcach, napisałem o ul. Na Zboczu. Tutaj wspominam ją ponownie, ponieważ jest super punktem widokowym. Warto się przejść całą długością ulicy i poszukać ciekawych miejsc z widokiem.

6. Widok z górki za blokiem przy Kartuskiej 119

Górka o wysokości mniej więcej owego bloku. Można się na nią wdrapać od strony ul. Kartuskiej lub dojść przez krzaki od strony ul. Zakosy. Nagrodą jest piękny widok na Siedlce oraz Chełm.

7. Widok z Winnej Góry

Ponad ulicą Zakopiańską, wznosi się Winna Góra. Najlepiej dojść tutaj od ulicy Wieniawskiego za blokiem pod adresem Zakopiańska 30. Miejsce oferuje widok na Siedlce, świetnie widać zabytkowe wieże w centrum miasta, Most Wantowy im. Jana Pawła II oraz Rafinerię.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu.

Już za tydzień przedstawię trasę zwiedzania Siedlec!

Dołącz do społeczności bloga, klikając poniżej “lubię to” i bądź na bieżąco.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa