7 pięknych miejsc w Gdańsku do 30 minut spaceru od Twojego domu

7

Cześć Przyjaciele!

Pewnie większość z Was zgodzi się ze mną, że żyjąc w mieście, żyjemy SZYBKO. Wciąż coś robimy, gdzieś gnamy, mamy plany i musimy je wykonać.

Ciężko znaleźć czas na długi spacer, poznawanie swojego miasta, na eksplorowanie przestrzeni wokół nas.

Mam rozwiązanie, które jest bliżej, niż się Wam wydaje.

Otóż, uważam, że każdy kto czyta ten artykuł, każdy z Was, tak, właśnie Ty, masz blisko siebie piękne miejsca.

Miejsca do 30 minut spaceru od Twojego domu. Być może miejsca znane, być może odkryjesz coś nowego? Wystarczy spojrzeć na mapę i rozejrzeć dookoła okolicy swojego zamieszkania.

Zrobiłem to w swoim przypadku. Wypisałem 7 miejsc, do których dojdę do 30 minut spacerkiem. Daje mi to ten komfort, że kiedy nie mam zbyt dużo czasu, mogę wybrać jedno z tych miejsc i skorzystać.

Jako punkt wyjścia wziąłem rondo Anny Piaseckiej na Starym Chełmie. Gdzie mogę dojść w 30 min?


1. Park Oruński

Z Chełmu do Parku Oruńskiego jest nieco ponad 2 km, które przechodzę w około 30 min. Park Oruński jest jednym z ładniejszych w Gdańsku, zatem nawet kwadrans w takim otoczeniu działa bardzo pozytywnie.

2. Fort Góry Gradowej

Do parku przy mokrej fosie (obok Nowych Ogrodów) mam z Chełmu zaledwie 1,5 km. Kwestia 20 minut i jestem w pięknym miejscu. Jedynie około 1 km dalej jest Góra Gradowa i przepiękna panorama miasta.

3. Wronia Góra

Nieco ponad 2,5 km dzieli mój dom od Wroniej Góry. To kolejny ciekawy obszar, gdzie mogę się dostać w 30 minut pieszo.

4. Główne Miasto

Co ciekawe, niecałe 2 km dzielą moje miejsce zamieszkania od ulicy Długiej. 500 metrów dalej jest Motława. Mogę w 20 minut dotrzeć na Główne Miasto i zrobić spacer z przepięknymi zabytkami w tle.

5. Park Na Zboczu

Do Parku Na Zboczu na Wzgórzu Mickiewicza mam niecałe 2 km. To kolejne miejsce z widokiem. Szczególnie lubię je odwiedzać zimą, kiedy szybko robi się ciemno, ale całe miasto wciąż żyje.

6. Jar Wilanowski

Położony na granicy Chełmu i Ujeściska Jar Wilanowski jest jakieś 2 km od mojego miejsca zamieszkania. Spacer nad stawem i wśród zieleni zawsze działa kojąco. Mam blisko, więc korzystam.

7. Szaniec Jezuicki

Szaniec Jezuicki jest położony zaledwie kilometr od mojej okolicy. 15 minut spaceru i mogę zobaczyć tak ciekawy obiekt obronny, tuż obok widok na Orunię, zaś niżej Kościół Św. Ignacego.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Na swoim przykładzie chciałem tylko pokazać, że stosunkowo blisko, mam bardzo ciekawe i ładne miejsca.

Jestem pewien, że i Wy macie całkiem blisko jakiś park, brzeg rzeki, las, widok, ładny budynek lub staw.

Otwórz mapę i sprawdź 🙂

Zachęcam do lektury innych wpisów, których opublikowałem już ponad 700!

Ponadto, zapraszam poniżej do lajkowania strony “7 zdjęć z Gdańska” na FB oraz obserwowania 7_zdjec_z_gdanska na IG.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa