7 idealnych miejsc w Gdańsku na zaręczyny

7

Cześć Przyjaciele!

Zaręczyny są jednym z ważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Podejmujemy bardzo ważną decyzję związaną z naszą przyszłością. Warto więc, aby zaręczyć się w pięknym, wyjątkowym, magicznym miejscu, które oczaruje wybrankę serca swą atmosferą 🙂

Jeśli jesteś z Gdańska to ZDECYDOWANIE zachęcam, byś poprosił swą dziewczynę o rękę właśnie tutaj, u siebie, w swoim mieście.

Zdaje sobie sprawę, że niemal każdy decyduje się na oświadczyny za granicą, ale… to przecież nie jest WASZE miejsce, tylko kilkudniowa urlopowa przygoda.

Właśnie w swoim mieście, właśnie w Gdańsku macie te SWOJE ulubione miejsca, ukochane miejscówki, które we dwoje odwiedzaliście.

Czy nie byłoby pięknie, aby świadkiem tego ważnego momentu w życiu było właśnie Twoje miasto? 🙂

Jeśli jesteście spoza Gdańska, namawiam byście oświadczali się u siebie. Jeśli jednak czujecie, że to Gdańsk jest odpowiednim miejscem, cieszę się mocno i polecam poniższe siedem miejsc!

Zapraszam do lektury i zestawienia 7 miejsc w Gdańsku doskonale się nadających na oświadczyny 🙂


1. Przedproże przy ul. Mariackiej

Zaczniemy od miejsca tak klasycznego, że mocniej się chyba nie da 😉 Ulica Mariacka w Gdańsku ma swój niebywały urok. Zimą czaruje tak samo jak letnim wieczorem. Jest równie magiczna wiosną gdy kwitną kwiaty oraz w jesiennych barwach.

Charakteru nadają Mariackiej przedproża. Pozwalają na kapkę prywatności, mając wokół siebie wciąż ten niezwykły klimat. Mariacka po zmroku i oświadczyny z Bazyliką Mariacką w tle? Myślę, że to świetny pomysł <3

2. Na Motławie

Motława to serce starego Gdańska. To nad nią leży Główne Miasto z cudnymi bramami i słynnym Żurawiem, nowocześnie zabudowana Wyspa Spichrzów, urokliwa Ołowianka. Roi się od mniejszych i większych jednostek pływających, cumujących przy nabrzeżach lub płynących w dal. Po wodzie nosi się wielojęzyczny gwar. Jest pięknie za dnia, nocą zaś magicznie.

W tym przypadku proponowałbym wypożyczenie niewielkiej łodzi. Owszem, trzeba się wówczas liczyć z pewnymi kosztami, ale skoro jest to WYJĄTKOWA chwila w Waszym życiu, to może warto?

Sprawdźcie TĘ STRONĘ 😉

3. Taras widokowy baru Sassy

Na Wyspie Spichrzów na samej górze spichlerza “DEO” funkcjonuje elegancki bar Sassy. Na dachu macie do dyspozycji taras widokowy z PRZEPIĘKNYM widokiem na Motławę i Główne Miasto. W ciągu dnia Sassy działa jako kawiarnia/bar, zatem będąc klientem i nie wydając miliona monet z sakiewki, możecie wejść na taras.

Ten widok jest DOSKONAŁYM tłem na oświadczyny! W moim mniemaniu miejsce jest wyjątkowe i czarujące. Myślę, że to świetny pomysł <3

Jeśli chcecie dla pewności zarezerwować stolik, klikajcie TUTAJ. A jeśli interesuje Was więcej zdjęć z tego miejsca, zapraszam TUTAJ.

4. Nocą na Ołowiance

Wchodząc na Ołowiankę Mostem Kamieniarskim, macie przed sobą pocztówkowy widok miasta – Motławę z promem “Motława”, spichlerze, z drugiej strony współczesną zabudowę cypla Wyspy Spichrzów oraz oczywiście wschodnią flankę Głównego Miasta, czyli ciąg bram z Żurawiem na czele.

Taka sceneria, szczególnie po zmroku, jest świetna na oświadczyny! To miejsce to kwintesencja Gdańska, a więc warto przeżyć tutaj tak ważną chwilę w życiu i zapamiętać to do końca życia. Myślę, że to świetny pomysł <3

5. Na plaży na Wyspie Sobieszewskiej

Oddalmy się od centrum miasta o kilkanaście kilometrów. Lądujemy na wyspie, Wyspie Sobieszewskiej, dzielnicy Gdańska o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Złota, szeroka plaża ciągnie się przez ponad 10 km i uwierzcie, znajdziecie fragmenty, które staną się Waszym prywatnym miejscem na oświadczyny.

Letni wieczór, zachodzące słońce, szum morza i Wy… Jak już wybranka powie “tak”, macie świetne miejsce do cyknięcia kilku pamiątkowych fotek. Myślę, że to dobry pomysł <3

6. W Parku Oliwskim

Park Oliwski jest znany i oklepany, każdy niemal wybiera się do Oliwy na spacer, ale… to cały czas najpiękniejsze założenie ogrodowe w Gdańsku i jedno z ładniejszych miejsc w naszym mieście.

W parku jest kilka miejsc, które uważam nadają się wręcz idealnie na zaręczyny! Przed tym jakże ważnym dniem warto wybrać się do parku i sprawdzić, w którym miejscu poprosisz swą wybrankę serca o rękę 😉 Park Oliwski? Myślę, że to dobry pomysł <3

7. Pomyśl gdzie najczęściej razem bywaliście?

Ostatni pomysł dotyczy tak samo Gdańska, jak i każdego innego miasta. Jeśli oboje mieszkacie w danym mieście, przez lata znajomości i “chodzenia” odwiedzaliście najróżniejsze miejscówki. Były one świadkami istotnych dla Was chwil.

Jeśli się trochę zastanowisz, pewnie przypomnisz sobie takie miejsce. Uważam, że lepiej oświadczyć się w takim Waszym miejscu, aniżeli na wakacjach w miejscu, które jest Was w zasadzie obce.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję Wam za wizytę na blogu i lekturę kolejnego artykułu. Gdańsk posiada jeszcze więcej miejsc nadających się na oświadczyny, ale spokojnie, nie wszystko na raz 😉 Na mym blogu znajdziecie ponad 850 artykułów i zapewniam, że pięknych i ciekawych miejsc w Gdańsku jest tam bez liku!

A tutaj możecie dobrowolnie wesprzeć mą działalność, stawiając mi kawkę 🙂 Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdjęcia Gdańska, najróżniejsze przemyślenia i miejsca, które aktualnie odkrywam, publikuje na FB i IG. Zapraszam do obserwowania <3

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa