Miejskie inspiracje #58 – bo Gdańsk to fajne miasto

M
Cześć Przyjaciele!

Trzymajcie kolejną, pięćdziesiątą ósmą część “miejskich inspiracji”. To cykl wpisów, gdzie spontanicznie wybieram siedem zdjęć Gdańska i “szyje” dla nich opisy na tyle, na ile starcza materiału.

Jakoś tak dzisiaj pomyślałem, że Gdańsk to jest fajne miasto. Że przecież mamy tutaj tyle dobrego, tyle wspaniałych miejsc… w końcu to chęć pokazywania innym takich miejsc spowodowała, że we wrześniu 2014 roku założyłem bloga.

Trzymajcie siedem z wieeeeelu takich fajnych miejsc. Możecie je odwiedzić, albo po prostu skomasowane w jednym miejscu pokażą Wam, że mamy u nas w mieście więcej, niż się wydaje.

Zapraszam na 7 zdjęć z Gdańska!

1. Gdańsk to fajne miasto, bo ma ul. Długą. Pomyślcie o tym tak, że inni jadą wiele kilometrów, aby móc się Długą przejść, a my mamy to na co dzień. Poza tym, to najciekawsza tego typu ulica w Polsce (z miast, które widziałem, a widziałem sporo) i spacer przy pięknych elewacjach to po prostu radość.

2. Gdańsk to fajne miasto, bo ma Ołowiankę. A tam fontannę, obok ławeczki, pachnące kwiatki, tuż obok nabrzeże nad Motławą.

3. Gdańsk to fajne miasto, bo ma takie uliczki jak Ojcowska. Cała okolica jest genialna, ciekawe ulice, wąwozy, wzgórza, widoki, dużo schodów. Ojcowska przeszła niedawno remont, może warto się wybrać i zobaczyć?

4. Gdańsk to fajne miasto, bo ma plaże, a nawet 21 km plaż (najwięcej z Polskich miast nad morzem), a tam wspaniałe wschody i zachody słońca. Kiedy dzień spędzasz “na mieście” a wieczorem siedzisz na plaży z takim widokiem, no to wszystko zdaje się jakieś takie łatwiejsze.

5. Gdańsk to fajne miasto, bo ma fajne parki. W tym prym wiedzie Park Reagana, zajmujący około 100 ha. Idealne miejsce na długi spacer i relaks.

6. Gdańsk to fajne miasto, bo ma duuuuużo wody. W tym stawy takie jak ten w Smęgorzynie, urocze, klimatyczne, spokojne miejscówki, świetne na przystanek w podróży rowerem.

7. Gdańsk to fajne miasto, bo ma fajne widoki. W czasie swoich “miejskich podróży” odkryłem kilkadziesiąt miejsc, skąd rozpościerają się ciekawe widoki na inne części miasta. Nic tylko szukać i cieszyć krajobrazami.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za dotrwanie do końca! Przyznacie, że zestawienie siedmiu zdjęć daje fajny przekrój tego jak Gdańsk jest fajny? Zdaje sobie sprawę, że siedem miejsc to trochę mało, więc kontynuuję “Gdańsk jest fajny bo…” w kolejnej odsłonie “miejskich inspiracji”.

No i mam do Was prośbę – dokończcie proszę zdanie “Gdańsk jest fajny bo…” i tutaj wstawcie co chcecie. Jestem ciekaw co wymyślicie 🙂

Jeśli chcecie być na bieżąco z miejscami które odwiedzam, poznawać na nowo Gdańsk oraz nie przegapić żadnego blogowego wpisu, polubcie stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa