Miejskie inspiracje #59 – bo Gdańsk to fajne miasto cz. 2

M
Cześć Przyjaciele!

Trzymajcie pięćdziesiątą dziewiątą odsłonę “miejskich inspiracji”, czyli siedmiu zdjęć z Gdańska, ukazujących różnorodość oraz piękno naszego miasta.

Przed tygodniem w TYM (klik) wpisie dowiedzieliście się dlaczego Gdańsk jest fajnym miastem. Dzisiaj kolejne siedem powodów!

Zapraszam na 7 zdjęć z Gdańska 🙂

1.  Gdańsk to fajne miasto, bo ma port. W miastach portowych klimat niektórych miejsc tworzą dźwigi, załadowane np węglem wagony, kontenery, elewatory itp. W krajobrazie Gdańska nie może nie zauważyć tego typu aspektów. Tworzą one charakterystyczne widoki, nieznane w głębi kraju.

2. Gdańsk to fajne miasto, bo wciąż zaskakuje. Kiedy wychodzę z domu z aparatem, miasto za każdym razem pokaże mi nieco inną twarz. Jednego razu to zupełnie nowe perspektywy widokowe i miejsca, innego te same, ale w innym wydaniu. W Gdańsku nie można się nudzić.

3. Gdańsk to fajne miasto, bo ma fajne pomysły. Na zdjęciu garaże w Nowym Porcie i ich “nietypowe” malowanie. Nawiązanie do lokalnego klimatu i pkt pierwszego? Jest! 😉

4. Gdańsk to fajne miasto, bo daje moc wrażeń. Kiedy robiłem to zdjęcie, nie miałem pojęcia, że na pokładzie galeonu jest Robert Burneika! Patrząc po zdjęciach pływanie po Martwej Wiśle i Zatoce Gdańskiej mu się podobało 😉

5. Gdańsk to fajne miasto, bo ma w sobie coś ze wsi. Takie miejsca, które w granicach miasta dają od niego odpocząć. A nic tak nie koi jak natura.

6. Gdańsk to fajne miasto, bo ma fajne doliny. Chociażby Dolina Zgniłych Mostów. Wiem, nazwa zniechęcająca, ale serio jest piękna.

7. Gdańsk to fajne miasto, bo ma Sobieszewo. A tam pola, lasy, wydmy, plaże, urocze domy, rzeki, ludzi czujących jak gdyby mieszkali poza miastem. Piękna okolica!

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za odwiedziny na blogu! Zestawienie w jednym wpisie siedmiu ciekawych miejsc w Gdańsku pokazuje, że mamy w naszym mieście wiele dobrego.

Jeśli chcecie poznawać więcej ciekawych miejsc w Gdańsku, zapraszam do polubienia strony      7 zdjęć z Gdańska (klik) na facebook’u.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa