Siedem rzeczy do zrobienia latem w Gdańsku

S

Cześć Przyjaciele!

Lato zbliża się wielkimi krokami, kalendarzowe rzecz jasna, gdyż temperatura już od kilku tygodni zdaje się mówić, że letnia pogoda rozgościła się w Gdańsku na dobre. No i świetnie! Mam dla Was dzisiaj kilka banalnych i kilka bardziej wyszukanych pomysłów na to, co warto lub wręcz trzeba zrobić w Gdańsku latem.

Zainteresowani? No to zapraszam do lektury 🙂


1. Na początek klasyk – zjeść lody z “Misia” nad Motławą.

Połączenie lodów z kultowej Gdańskiej lodziarni działającej od 1962 roku z kultowymi Gdańskimi widokami jest wspaniałym zastrzykiem Gdańska. Szczególnie przyjezdni chcąc poczuć klimat miasta, winni tego spróbować!

2. Wchodzimy głębiej w miasto – zjeść lody z “Eskimo” w Parku nad Strzyżą

Tak jak “Miś” i Motława są na liście “must to see” każdego szanującego się turysty, tak Wrzeszcz i druga kultowa lodziarnia już niekoniecznie. Ten punkt jest dla tych, którzy chcą wejść nieco głębiej w miasto i wyjść poza znane szlaki.

3. Bliskie spotkanie z wodą – popływać kajakiem po Gdańsku

Coraz więcej osób wybiera ten sposób zwiedzania miasta i świetnie! Gdańsk ma ten plus, że mamy gdzie kajakiem pływać i odkrywać miasto z zupełnie innej, zaskakującej perspektywy. Zobaczyć Żuraw z poziomu wody lub rozkoszować zielenią na fosie koło Dolnego Miasta… coś pięknego!

4. Nieco inne spojrzenie z wody – popłynąć tramwajem wodnym

Mamy w Gdańsku dwie miejskie linie tramwaju wodnego, i tak z centrum miasta kosztem 10 zł możemy popłynąć na Westerplatte/Nowy Port lub do Sobieszewa. Polecam gorąco! Kierunek na Nowy Port odsłania industrialną twarz Gdańska, z kolei na Sobieszewo mocno sielską i spokojną. Od tego roku na  stronie można rezerwować miejsca i warto to robić, gdyż na miejscu może się okazać, że po prostu zabraknie dla Ciebie miejsca.

EDIT: Niestety tramwaje wodne w tej formie już nie kursują. Warto więc popłynąć innym statkiem, które łatwo znajdziecie nad Motławą.

5. Skorzystać z oferty “Lokalnych Przewodników”

To jest świetna opcja dla tych, którzy są ciekawi miasta i chcą poznać dzielnice, do których turyści zazwyczaj nie zachodzą. Biskupia Górka, Orunia, Dolne Miasto czy Oliwa to niektóre z dzielnic, które można odkryć wraz z lokalnym przewodnikiem. Z harmonogramem można zapoznać się TUTAJ.

6. No to wchodzimy “poziom wyżej” – spojrzeć na miasto z Wieży Ciśnień “Kazimierz”

Stosunkowo nowa atrakcja Wyspy Sobieszewskiej, którą szczerze polecam! Byłem na wieży niedługo po otwarciu, o czym pisałem TUTAJ. Co ważne, obowiązują zapisy, wszystkiego się dowiecie, klikając TUTAJ.

7. Spędzić noc na plaży w Sobieszewie

Coś czego sam póki co nie próbowałem, ale kurczaki, czemu nie? Obudzić się z szumiącym obok morzem i wschodzącym słońcem, to byłoby coś… 😉

Skorzystajcie choćby z kilku punktów i lato w Gdańsku tego roku będzie fantastyczne!


Kilka (ważnych) słów na koniec

A może macie swoje pomysły? Dzielcie się niżej w komentarzach lub na facebook’u.

A tutaj możecie dobrowolnie wesprzeć mą działalność, stawiając mi kawkę 🙂 Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polecam Waszej uwadze swoją stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na facebook’u, gdzie publikuje zdjęcia Gdańska, dziele spostrzeżeniami, znajdziecie tam zawsze link do najnowszego wpisu na blogu. Zapraszam serdecznie.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa