Najciekawsze miejsca w Gdańsku, jakie odkryłem w 2018 roku! Część druga.

N
Cześć Przyjaciele!

Przed tygodniem opublikowałem wpis z siedmioma najciekawszymi miejscami w Gdańsku, jakie odkryłem w 2018 roku.

Takie małe podsumowanie poprzedniego już roku.

Ale wiecie co?…

Tych miejsc było kapkę więcej 😉

Trzymajcie zatem kolejne siedem mega ciekawych miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem w 2018 roku!

Chodźcie trochę lepiej poznać Gdańsk.

1. Nabrzeże Retmanów niedaleko Mostu Wantowego im. Jana Pawła II

Niemal rok temu, w styczniu 2018 roku, w czasie jednej z miejskich podróży z Łukaszem, wylądowaliśmy na Nabrzeżu Retmanów. Całą wyprawę znajdziecie klikając TUTAJ.

Wspomnę tylko, iż plany były zupełnie inne. Zmierzaliśmy bowiem w stronę Św. Wojciecha. Jednak miasto jak zawsze pokierowało nas tam, gdzie mogliśmy odkryć dla siebie coś ciekawego. I tak doszliśmy w okolice Mostu Wantowego im. Jana Pawła II, gdzie stojąc nad Martwą Wisłą, cieszyliśmy się widokami.

Co ciekawe, obecnie Nabrzeże Retmanów jest w remoncie. Będzie więc okazja aby wrócić i sprawdzić zmiany.

2. Widok z wiaduktu na granicy Brzeźna i Nowego Portu

Największą ciekawostką jest to, że dojrzeliśmy z tego miejsca bloki na Suchaninie! Fascynuje mnie fakt, jak wiele z pozoru znanych miejsc czeka, aż ktoś im się przyjrzy. Opis miejskiej podróży, w czasie której odkryliśmy ten widok, czeka TUTAJ.

3. Widok nad wąwozem na Ujeścisku

Między dwoma (pierwszy w okolicy ul. Jeleniogórskiej, drugi ul. Przemyskiej) mocno zabudowanymi obszarami Ujeściska, mamy wąwóz. W zeszłym roku po raz pierwszy się nim przespacerowałem przy okazji miejskiej podróży, o której przeczytacie TUTAJ. Wszedłem na wzgórze od strony ul. Jeleniogórskiej, odkrywając ciekawe widoki.

4. Tereny postoczniowe

Spacerując nabrzeżem za Brabankiem i przy ul. Wiosny Ludów, zawsze dochodziłem na wysokość Polskiego Haka i zawracałem (nie było przejścia). Od niedawna spacer nabrzeżem można kontynuować, co było moim niezwykłym odkryciem w 2018 roku! Pochylnie, stare budynki, basen stoczniowy, hałas i zapach, który zrozumieją tylko Ci, którzy mieszkają w takim mieście jak Gdańsk.

5. Widok z Hotelu Gdańsk

Przy okazji wizyty w Gdańsku kolegi z Krakowa (na tej podstawie napisałem choćby TEN WPIS (klik)warto przeczytać!), miałem sposobność zobaczyć wnętrze zabytkowego Spichrza “Nowa Pakownia” oraz spojrzeć na okolice z okna jednego z pokoi. Było zacnie i prestiżowo 😉

6. Widok z działek na Karczemkach

Mały spoiler miejskiej podróży, która dopiero zostanie opublikowana. Otóż w sierpniu wybrałem się na rowerową wyprawę, w czasie której przemierzyłem ponad 50 km. Trafiłem m.in. na działki “Budowlani”, odkrywając całkiem uroczy krajobraz.

7. Widoki z biurowca Organika Trade i Kościoła Św. Jana

Całą serię zdjęć publikowałem już na stronie na facebook’u. Jeśli przegapiłeś, koniecznie wpadaj na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, polub ją i bądź ze wszystkim na bieżąco 🙂

Tutaj dodaje zdjęcie, którego nie ma na facebook’u. Wspaniały widok!

Kilka (ważnych) słów na koniec

Czas podsumowań dobiega końca. Wchodzę z całym impetem w 2019 rok, aby móc pod koniec grudnia ponownie pokazać Wam ciekawe miejsca w Gdańsku, które odkryłem w 2019 roku!

Zaglądajcie również na facebook’a na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik), gdzie publikuje więcej zdjęć Gdańska – zapraszam do polubienia strony 🙂

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa