7 miejsc w Gdańsku, dających odetchnąć od ZGIEŁKU

7
Cześć Przyjaciele!

Synonimem słowa miasto może być słówko ZGIEŁK. W ten sposób przede wszystkim kojarzymy miasta, z hałasem, tłokiem, brakiem spokoju. Jednakże miasta to nie tylko takie miejsca. Postanowiłem wypisać Wam dzisiaj miejsca w Gdańsku, które skutecznie odcinają nas od zgiełku.

Oto siedem miejsc w Gdańsku, przepełnionych spokojem.

1. Jezioro Jasień

Położone blisko trasy W-Z oraz trójmiejskiej obwodnicy jezioro, stanowi fajny azyl. Spokojnie można znaleźć miejsca w cieniu, a jeszcze lepiej przyjechać tutaj na “golden hour”. Miejsca nad wodą mają to do siebie, że koją nerwy, redukują stres. Świetne miejsce na odcięcie się od ZGIEŁKU, mimo iż obok mocno uczęszczanych dróg, to jednak osobno.

2. Dolina Strzyży

Podobnie jak nad wodą, głowa odpoczywa w lesie. Dolina Strzyży jest jednym z ładniejszych miejsc na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Totalne odcięcie od miasta, które jest przecież całkiem blisko. Polecam spacer lub przejażdżkę rowerem!

3. “Karasiowe Jeziorka”

Tak nazywa się użytek ekologiczny, znajdujący się w lesie na terenie Górek Zachodnich. Zdecydowanie mocno odcięte od zgiełku miasta miejsce. Szczególnie pięknie jest nad bursztynowym jeziorkiem! O tym jak do niego dotarłem, napisałem TUTAJ (klik).

4. Ostróżek

To przepełnione spokojem miejsce odkryłem kilka lat temu jeżdżąc rowerem. Napisałem o tym TUTAJ (klik), również w tamtym wpisie dowiecie się jak się tam dostać. Trzeba się trochę wysilić aby tam dojść, ale widoki i relaksik gwarantowane…

5. Staw Wróbla

Miejsce zapewne większości znane, położone w coraz mocniej zabudowanej okolicy. Jednocześnie stanowi dobre miejsce wypoczynku, dając dużo spokoju. Polecam zejść z ul. Myśliwskiej, kupić lody w budce przy sklepie i usiąść nad wodą. Nawet 10 min daje odetchnąć.

6. Wnętrze świątyni

Moim zdaniem chyba najlepszy sposób na ucieczkę od zgiełku miasta. Tym bardziej, że nie potrzeba się ruszać z centrum 😉 Mnie zawsze najbardziej odpowiadała Kaplica Wieczystej Adoracji oraz Kościół Św. Mikołaja. Niestety obecnie za ścianą kaplicy trwa remont, a “mikołaj” jest zamknięty. Jednak warto wstąpić choćby do Kościoła Św. Katarzyny lub Bazyliki Mariackiej.

7. Punkt widokowy nad Doliną Radości

Połączenie zieleni, spokoju, świetnych widoków? To właśnie tutaj. Nieco utrudnione wejście powoduje, że nie zachodzi w to miejsce zbyt wiele osób. I to stanowi jego walor, dający będąc w mieście, totalnie się od niego odciąć.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję każdemu za wizytę na blogu. Zdaje sobie sprawę, że te siedem miejsc to jest “nic” i można by wymienić wiele więcej takich, które dają odetchnąć od zgiełku miasta. Zatem napiszcie mi w komentarzach jakie są Wasze ulubione 🙂

Zapraszam również do śledzenia strony 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FACEBOOK’u.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Jeden komentarz

  • A spacery nad Motławą, koniec ulicy Dobrej, Latem rechot żab, zapach tataraku, spacer wzdłuż wału z głogami . Soczysta trawa, piękny zapach rzeki, szczególnie wieczorem. Ach……………

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa